خانه / اخبار / برگزاری کنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران در بهمن ماه ۱۳۹۵

برگزاری کنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران در بهمن ماه ۱۳۹۵

توسعه همه‌جانبه و یکپارچه فناوری کامپوزیت به عنوان یکی از صنایع پیشرفته کلیدی و زیربنایی، نیازمند تحلیل و تعمق چالش های در پیش‌روی این فناوری در حوزه‌های مختلف علم و فناوری، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌باشد. از این رو، به منظور ایجاد فرصتی برای تشریک مساعی دولتمردان و سیاستگذاران، صاحبان صنایع و دانشگاهیان فعال در این حوزه، دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران به همراه آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت، مفتخر به برگزاری «کنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران» در تاریخ‌های ۶ و ۷ بهمن ۱۳۹۵می‌باشد.
امروزه استفاده از کامپوزیت‌ها در صنایع مختلف به علت مزایای منحصر به فرد آنها همانند خواص مکانیکی و استحکامی بالا، وزن پایین، مقاومت در برابر خوردگی، فرکانس طبیعی بالا و عمر مناسب در برابر پدیده خستگی رونق خاصی پیدا کرده‌است. توسعه فرآیندهای تولید نیز موجبات تولید قطعات کامپوزیتی مبتنی بر زمینه پلیمر را به گونه‌ای بسیار ارزانتر و کارآمدتر از سایر کامپوزیت‌ها فراهم نموده‌اند. کامپوزیت‌های پایه پلیمری به عنوان مهمترین گروه کامپوزیت‌ها در طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف بکار گمارده می‌شوند. قلمرو کاربرد این دسته از کامپوزیت‌ها تنها به صنایع رده بالایی همچون صنایع هوافضا و نظامی محدود نشده، حتی در ساخت وسایل خانگی، وسایل ورزشی و قطعات رده پایینی همچون وسایل بهداشتی نیز استفاده می‌شوند.
آقای دکتر رهام رفیعی دانشیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران و مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت دبیر این کنفرانس هستند. سازمان کنفرانس متشکل از اساتید برجسته دانشگاه و صاحب ‏نظران و متخصصان مبرز صنعتی معرفی شده است. فعالیت‏ های اجرایی دبیرخانه کنفرانس آغاز شده و شرکت مهندسی هوافضای ماخ به ‏عنوان مجری این رویداد کار خود را آغاز کرده است. سایت تحلیلی، خبری و ترویجی ایر اند اسپیس به‏ عنوان حامی رسانه‏ ای این رویداد از این پس جدیدترین اخبار و اطلاعات کنفرانس را منعکس خواهد کرد.
پایگاه اطلاع رسانی کنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران در آدرس اینترنتی زیر در دسترس می‏ باشد:

https://irancomp.ut.ac.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *