خانه / اخبار / همکاری بوئینگ و یک شرکت کره ای برای ساخت پهپاد مسلح ام دی ۵۰۰

همکاری بوئینگ و یک شرکت کره ای برای ساخت پهپاد مسلح ام دی ۵۰۰

شرکت بوئینگ و شرکت کوریَن اِیر توافق کردند تا به طور مشترک پروژه تبدیل بالگردهای ام دی۵۰۰ به پهپادهای تهاجمی را دنبال نمایند. بوئینگ خدمات فنی و پشتیبانی مهندسی لازم را تامین می کند و عرضه بالگرد بدون سرنشین مسلح ام دی۵۰۰ به بازارهای صادراتی بطور مشترک توسط دو شرکت انجام می شود. شرکت کورین ایر پیش از این تجربه تبدیل بالگردهای ام دی۵۰۰ بازنشسته نیروی هوایی ارتش کره جنوبی به بالگردهای بدون سرنشین را از سال ۲۰۱۴ تا ماه می ۲۰۱۶ با موفقیت پشت سر گذاشته است. بر این اساس پروژه جدید با پشتیبانی بوئینگ با هدف تولید پهپادهای مسلح ام دی۵۰۰ تا سال ۲۰۱۷ تعریف شده است. این پرنده های بدون سرنشین قابلیت اجرای عملیات پروازی در روز و شب را داشته و برای انجام ماموریتهای رزمی دقیق توسعه می یابند.

news-6-7-95-2-2

در نمایشگاه دفاعی و هوافضایی سئول ۲۰۱۵ بخش هوافضایی شرکت کورین ایر نمونه مقیاس واقعی از بالگرد بدون سرنشین ام دی۵۰۰ را در معرض دید عموم قرار داد. این پرنده با نام کی یو اس-وی اچ معرفی شده بود. بوئینگ پس از نهایی شدن تصمیم کره جنوبی برای خرید ۳۶ فروند بالگرد تهاجمی ای اچ-۶۴ئی آپاچی در سال ۲۰۱۳ با رغبت بیشتری در برنامه توسعه کی یو اس-وی اچ مشارکت داشته است. بوئینگ از تجربیات خود در برنامه توسعه بالگرد یو-۶اچ لیتِل بِرد در این پروژه جدید بهره می گیرد.

news-6-7-95-2-3

با نصب یک مخزن سوخت بزرگ به جای محل استقرار سرنشینان در نمونه تغییر کاربری یافته بالگرد ام دی۵۰۰ مداومت پروازی پهپاد مسلح ام دی۵۰۰ به چهار ساعت افزایش می یابد. این در حالی است که بالگرد ام دی۵۰۰ قادر است حداکثر تا دو ساعت به پرواز خود ادامه دهد. دولت کره جنوبی تاکنون سفارش قطعی برای خرید این پرنده بدون سرنشین ارائه نکرده اما پیش بینی شرکت کورین ایر نشان می دهد در ده سال آینده تقاضای بازار برای بالگرد بدون سرنشین ام دی۵۰۰ نزدیک به ۲۰۰ فروند خواهد بود.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *