خانه / اخبار / ماموریت نورثروپ برای پشتیبانی از سامانه ارتباطی بمب افکن بی-۲

ماموریت نورثروپ برای پشتیبانی از سامانه ارتباطی بمب افکن بی-۲

نیروی هوایی ارتش آمریکا قراردادی به ارزش ۷۰ میلیون دلار به شرکت نورثروپ گرومن واگذار کرده تا بر اساس آن این شرکت از سامانه های ارتباط ماهواره ای بمب افکن های پنهان کار بی-۲ اسپیریت این نیرو پشتیبانی نماید. تمرکز اصلی این پروژه بر تجهیزات دریافت و ارسال سیگنال های ارتباطی ماهواره ای با فرکانس بسیار بالا نصب شده بر روی بمب افکن های بی-۲ قرار دارد.

r_seaman@hotmail.com

ناوگان هواپیماهای راهبردی بی-۲ نیروی هوایی آمریکا سالخورده شده و اجرای برنامه های بهسازی و ارتقاء عمر و همچنین به روز رسانی تجهیزات مختلف آن لاجرم به نظر می رسد. فعالیت های مربوط به این پروژه در ایالت آیوا انجام شده و انتظار می رود تعهدات نورثروپ در قالب این قرارداد تا سال ۲۰۲۰ بطور کامل انجام شود.

news-18-7-95-4-5

 بی-۲ تنها هواپیمای آمریکا به شمار می رود که ویژگی های برد بلند، ظرفیت حمل بار زیاد و پنهان کاری را در یک پلتفرم گرد هم آورده است. بمب افکن بی-۱ می تواند تا مسافت ۱۱۰۰۰ کیلومتر پرواز کند و در صورت سوخت گیری مجدد هوایی این برد به ۱۸۵۰۰ کیلومتر افزایش می بابد. بمب افکن پنهان کار آمریکا موسوم به شبح می تواند بیش از ۲۰ تن انواع مهمات متعارف و راهبردی را با خود حمل کرده و با دقت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف بکار گیرد.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *