خانه / اخبار / پرتاب ماهواره های مخابراتی هند و استرالیا در جدیدترین ماموریت آریان اسپیس
VA208 Decollage depuis toucan le 02/08/2012

پرتاب ماهواره های مخابراتی هند و استرالیا در جدیدترین ماموریت آریان اسپیس

راکت فضایی آریان ۵ در جدیدترین ماموریت خود ماهواره مخابراتی اسکای ماستر ۲ متعلق به شرکت بهره بردار شبکه ملی مخابراتی باندپهن استرالیا و ماهواره مخابراتی جی ست-۱۸ متعلق به سازمان پژوهش های فضایی هند (ایسرو) را به مدار زمین رساند.

news-19-7-95-1-2

این ماموریت هفتاد و چهارمین پرتاب راکت آریان ۵ به شمار می رود و اسکای ماستر ۲ هشتمین ماهواره ای است که تاکنون توسط آریان اسپیس برای استرالیا پرتاب شده است. این ماهواره قرار است در ماههای اولیه استقرار در مدار زمین آزمایش های ابتدایی فنی و صحه گذاری کارکرد مداری تجهیزات خود را انجام دهد و سپس برای ارائه خدمات ارتباطی پرسرعت باندپهن برای بیش از ۴۰۰ هزار مشترک خانگی و تجاری استرالیا بکار گرفته شود. این ماهواره با عمر عملیاتی طراحی ۱۵ سال هم اکنون در مدار ۱۳۵ تا ۱۵۰ درجه شرقی به دور زمین می چرخد.

news-19-7-95-1-3

آریان اسپیس همچنین تاکنون ۲۰ ماهواره مختلف را برای هندوستان پرتاب کرده است. ماهواره ۳۴۰۰ کیلوگرمی جی ست-۱۸ به ۱۴ ماهواره مخابراتی عملیاتی دیگر سازمان فضایی هند می پیوندد تا دامنه و کیفیت ارائه خدمات مخابراتی برای مشترکان این کشور را ارتقا بخشد. این ماهواره ۱۸ ترانسپاندر باند سی و باند کی یو با خود حمل می کند و برای عمر عملیاتی ۱۲ ساله طراحی شده است. ماموریت اخیر آریان ۵ هشتمین پرتاب موفق شرکت آریان اسپیس در سال جاری میلادی به شمار می رود.

www.aerospace-technology.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *