خانه / اخبار / تولید نسل جدیدی از موشک‏ کروز هسیونگ فنگ توسط تایوان

تولید نسل جدیدی از موشک‏ کروز هسیونگ فنگ توسط تایوان

در واکنش به برنامه ارتش چین برای تقویت توان ضربتی دقیق خود، دولت تایوان اعلام کرد که قصد دارد بین ۱۰ تا ۶۰ فروند موشک کروز مافوق صوت هسیونگ فنگ-۳ (اچ اف-۳) جدید با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر را تولید نماید. واژه هیسونگ فنگ به معنای باد شجاع می‏ باشد. بنابر گزارشهای رسانه ای تایوان برنامه آزمایش و ارزیابی نسل جدید موشک کروز اچ اف-۳ را تا نیمه سال ۲۰۱۷ به پایان رساند و از سال ۲۰۱۸ تولید انبوه نمونه های عملیاتی آنرا آغاز نماید.

news-1-8-95-1-1

برنامه توسعه نمونه های جدید موشک اچ اف-۳ در دوره ریاست جمهوری پیشین تایوان با وقفه روبرو شد زیرا دولت حاکم بر تایپه سیاست نزدیکی به پکن را دنبال می کرد. البته در این دوره تولید نمونه های کوتاه بردتر این موشک ادامه داشت که عمدتا برای حمله به شناورها و تاسیسات ساحلی نظامی طراحی شده است. با تغییر سیاستهای دولت تایوان برنامه توسعه نمونه های جدید موشک کروز هسیونگ فنگ-۲ با برد بیشتر از اوایل سال ۲۰۱۴ در دستور کار قرار گرفت.

news-1-8-95-1-2

نمونه های عملیاتی کنونی این موشک می توانند به سرعتی بین ۲،۵ تا ۳ ماخ دست یابند. در طرف دیگر تنگه تایوان ارتش چین برنامه توسعه تسلیحات ماوارء صوت را با جدیت دنبال می کند. در آوریل ۲۰۱۶ چین نمونه ای از سلاح ماوراء صوت دی اف-زد اف با قابلیت گلاید به سوی اهداف را مورد آزمایش قرار داد. منابع چینی مدعی هستند این سلاح جدید می تواند با سرعت ۱۲ ماخ دست یابد.

http://nationalinterest.org

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *