خانه / اخبار / برنامه نیروی دریایی شیلی برای بهسازی هواپیماهای پی-۳ اوریون

برنامه نیروی دریایی شیلی برای بهسازی هواپیماهای پی-۳ اوریون

بنابر اعلام مسئولان نیروی دریایی شیلی قرار است برنامه بهسازی ناوگان هواپیماهای پی-۳ اوریون این کشور با همکاری شرکت کانادایی آی‏ ام ‏پی آغاز شود. این هواپیماها از سال ۱۹۹۳ در خدمت عملیاتی هستند و زمان آن رسیده تا بال‏ها و سطوح کنترلی جدیدی بر روی آنها نصب شود. از دیگر بخشهای برنامه ارتقاء میانه عمر هواپیماهای پی-۳ اوریون شیلی می توان به بهسازی موتورها و نصب تجهیزات الکترونیکی جدید در کابین خلبان اشاره کرد.

news-4-8-95-1-3

شرکت کانادایی آی ام پی قصد دارد فعالیتهای مربوط به این پروژه را در تاسیسات خود در منطقه هالیفاکس ایالت نوا اسکوتیا انجام دهد. انتظار می رود این پروژه از ژانویه یا فوریه ۲۰۱۷ آغاز شود. شرکت مذکور تجربه انجام برنامه های بهسازی مشابه را در کارنامه خود دارد. از تجربیات آن می توان به بهسازی ناوگان هواپیماهای سی پی-۱۴۰ آرورا نیروی هوایی سلطنتی کانادا اشاره کرد.

news-4-8-95-1-1

با تکمیل پروژه بهسازی هواپیماهای اوریون نیروی دریایی شیلی دو فروند از نمونه پی-۳ای این پرنده به‏ عنوان پلتفرم هوایی ضدزیردریایی تا ۲۰ سال دیگر در خدمت عملیاتی باقی خواهند ماند. بهره‏ برداری از این هواپیماها به اسکادران تجسس دریایی نیروی دریایی ارتش شیلی مستقر در بندر وینا دل مار در ۶۰ کیلومتر غرب سانتیاگو (پایتخت شیلی) سپرده شده است.

www.janes.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *