خانه / اخبار / فشار بر ایرباس برای تحویل به‏ موقع سفارش‏های باقیمانده سال ۲۰۱۶

فشار بر ایرباس برای تحویل به‏ موقع سفارش‏های باقیمانده سال ۲۰۱۶

مدیران ارشد شرکت هواپیماسازی ایرباس اخیرا ابراز نگرانی کرده‏ اند که شاید در تحویل به موقع برخی از تعهدات باقیمانده خود در سال جاری میلادی با مشکلاتی روبرو شوند. یکی از این تعهدات به تحویل هواپیماهای ای-۳۵۰ مربوط می شود. ایرباس تا پایان سال ۲۰۱۶ باید ۲۴ فروند دیگر از این نوع جت مسافربری را به مشتریان خود تحویل دهد. این رقم تقریبا معادل کل هواپیماهای ای۳۵۰ می باشد که تاکنون تحویل مشتریان شده است.

news-9-8-95-3-3

اولین نمونه از این جت مسافربری در دسامبر ۲۰۱۴ به شرکت هواپیمایی قطر به عنوان اولین مشتری تحویل داده شد. ایرباس تا پایان سال جاری میلادی باید ۶۷۰ فروند هواپیما به مشتریان خود تحویل دهد که عرضه بیش از ۲۰۰ فروند از این تعداد به سه‏ ماهه چهارم سال موکول شده است. این غول هواپیماسازی اروپایی در تکاپو است تا با تحقق این آمار، عملکرد مالی سال ۲۰۱۵ با درآمد ۴،۱ میلیارد دلاری را مجددا تکرار نماید.

news-9-8-95-3-2

ایرباس در سه ماهه سوم سال جاری موفق شد ۱۴ فروند دیگر از سفارش های ای-۳۵۰ را تحویل دهد اما به اذعان مدیران این شرکت چالش‏های بسیار در مدیریت زنجیره تامین این جت مسافربری، مشکلاتی را برای تحقق تعهدات باقیمانده تا پایان سال ایجاد کرده است. مشکل دیگر به هواپیماهای ای۳۲۰نئو مربوط است که بیش از ۲۰ فروند از آنها منتظر یکپارچه سازی موتورهای پرت اند ویتنی پی دبلیو ۱۱۰۰ جی پیش از تحویل به مشتریان هستند.

www.ainonline.com

2 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *