خانه / اخبار / پیشنهاد ایرباس به نیروی دریایی فرانسه برای توسعه بالگرد بدون سرنشین

پیشنهاد ایرباس به نیروی دریایی فرانسه برای توسعه بالگرد بدون سرنشین

بخش بالگردسازی ایرباس و شرکت تخصصی سامانه های دریایی دی سی ان اس گروه کاری مشترکی را برای توسعه یک بالگرد بدون سرنشین جدید بر اساس نیازمندی های تاکتیکی نیروی دریایی ارتش فرانسه تشکیل دادند. این پرنده بدون سرنشین بر اساس طرح قدیمی تر وی اس آر۷۰۰ طراحی شده است. پهپاد وی اس آر ۷۰۰ مبتنی بر بالگرد سرنشین دار کابری جی۲ توسعه یافته است. انتظار می رود اولین پرواز نمونه خودکار کابری جی ۲ تا اوایل سال ۲۰۱۷ انجام شود و تا اواخر همان سال نمونه پیش تولیدی وی اس آر۷۰۰ نیز به پرواز درخواهد آمد.

news-10-8-95-1-3

بر اساس برنامه زمان بندی  تنظیم شده، قرار است گواهینامه صلاحیت پروازی و مجوز بهره برداری عملیاتی این پهپاد برای ماموریت های نظامی تا نیمه سال ۲۰۱۹ صادر شود. شرکت دی سی ان اس نیز کارهای مربوط به یکپارچه سازی این پهپاد با شناورهای نیروی دریایی فرانسه را دنبال خواهد کرد و سامانه مدیریت رزم وی اس آر۷۰۰ را توسعه می دهد. بخش بالگردسازی ایرباس مسئولیت تولید بدنه، محموله ها و فناوری حسگرهای این بالگرد بدون سرنشین را عهده دار شده است.

news-10-8-95-1-2

ایرباس توسعه نمونه بدون سرنشین بالگرد دونفره کابری جی-۲ با وزن ۷۰۰ کیلوگرم را از ۱۳ سال پیش آغاز کرده است. از دیگر بالگردهای بدون سرنشین دریاپایه می توان به کم کوپتر شرکت شیبل اشاره کرد که از سال ۲۰۱۲ عملیاتی شده است.

www.flightglobal.com

2 نظر

  1. با تشکر از مطالب خوبتن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *