خانه / اخبار / آزمایش ماهواره آسیاست-۹ در محفظه خلاء حرارتی

آزمایش ماهواره آسیاست-۹ در محفظه خلاء حرارتی

ماهواره آسیاست-۹ پس از پشت سرگذاشتن مرحله مونتاژ نهایی و آزمونهای دقیق و دشوار حرارتی در محیط آزاد برای انجام آزمایش در محفظه خلاء حرارتی آماده می شود. پس از قرارگیری کامل ماهواره در محفظه آزمایش، پوشش فوقانی آن بطور کامل آب بندی نهایی را انجام می دهد تا شرایط خلاء کنترل شده با هدف شبیه سازی محیط عملیاتی در فضا را ایجاد نماید. سپس سناریوهای محیطی مختلف بر حسب درجه حرارتهای گوناگون اعمال می شود که محدوده های بالایی و پائینی حرارت را شامل خواهد شد.

news-17-8-95-2-2

آسیاست-۹ در مدت چند هفته بطور متوالی در معرض شرایط محیطی شبیه سازی شده با دماهای مختلف قرار می گیرد تا از صحت عملکرد همه زیرسامانه های آن اطمینان حاصل شود. آزمایش ماهواره ها و فضاپیماها در محفظه خلاء حرارتی بخش مهمی از فرآیند صحه گذاری طراحی و تائید تطبیق مشخصه های کارکردی به الزامات ماموریتی در محیط فضا به شمار می رود.

news-17-8-95-2-3

مرور طراحی بحرانی با هدف بررسی سازگاری ماهواره آسیاست-۹ با راکت فضایی پروتون در روزهای ۱۳ و ۱۴ اکتبر در مسکو انجام شد. شرکت اس اس ال طراحی و ساخت این ماهواره را انجام داده و شرکت خدمات پرتاب بین المللی (آی ال اس) پرتاب آنرا بر عهده دارد.

www.spacedaily.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *