خانه / اخبار / تحویل اولین فروند هواپیمای ایلیوشن-۲۲پی پی ویژه جنگ الکترونیک به ارتش روسیه

تحویل اولین فروند هواپیمای ایلیوشن-۲۲پی پی ویژه جنگ الکترونیک به ارتش روسیه

نیروی هوایی ارتش روسیه اولین فروند از هواپیماهای ایلیوشن آی ال-۲۲پی پی پوراب‏شیک مجهز به تجهیزات جنگ الکترونیک روزآمد را دریافت کرده است. نمونه های اولیه این هواپیما در نیمه دهه ۱۹۷۰ عرضه شد اما عضو جدید خانواده ایلیوشن-۲۲ بطور خاص برای انجام ماموریتهای جنگ الکترونیک و ایجاد اخلال در سامانه های آفندی هواپیماهای دشمن و همچنین تجهیزات پدافندی به میدان آمده است. نیروی هوایی روسیه قصد دارد از هواپیمای پورابشیک در نقش کنترل و هشدار زودهنگام هوابرد و همچنین رویارویی موثر با سامانه های دفاع هوایی پاتریوت استفاده کند.

news-21-8-95-3-2

بنابر ادعای سازندگان ایلیوشن-۲۲پی پی، این هواپیما قادر است ضمن از کار انداختن تجهیزات دشمن با استفاده از سامانه های جنگال خود در عین حال پوشش دفاعی موثری را در برابر تهدیدهای مشابه از جانب نیروهای متخاصم را فراهم کند. این هواپیما با پایش سیگنالهای رادیویی در منطقه اطراف خود هر گونه فعالیت دشمن را زیر نظر می گیرد و با تشخیص و شناسایی فرکانسهای مورد استفاده دشمن اقدام لازم را انجام خواهد داد.

news-21-8-95-3-3

تحلیل گران صنعت دفاعی روسیه معتقدند تجهیز هواپیمای توربوپراپ ایلیوشن-۲۲ به سامانه های جنگال روزآمد در شرایطی اتفاق افتاده که استفاده از گزینه هایی دیگر مانند آنتونوف-۱۴۰، آنتونوف-۱۵۸ و توپولف-۲۱۴ نیز مدنظر بوده است. این متخصصان معتقدند استفاده از نمونه های جدید ایلیوشن-۲۲پی پی راه حلی موقتی است و نیروی هوایی روسیه در آینده نزدیک هواپیماهایی کاملا جدید و روزآمد را در این نقش ماموریتی معرفی کرده و وارد خدمت عملیاتی خواهد نمود.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *