خانه / اخبار / پیوستن جنگنده های بریتانیا به نیروی هوایی آمریکا در تمرین نظامی کره جنوبی

پیوستن جنگنده های بریتانیا به نیروی هوایی آمریکا در تمرین نظامی کره جنوبی

نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا با پیوستن به آمریکا و کره جنوبی در تمرین هوایی مشترک در شبه جزیره کره حاضر خواهد بود. حضور هوانوردان انگلیسی در یک رزمایش نظامی در شبه جزیر کره برای اولین بار پس از پایان یافتن جنگ کره در اوایل دهه ۱۹۵۰ میلادی رخ می‏ دهد. این تمرین با نام سپر نفوذناپدیر با هدف رویارویی با تهدیدهای اخیر کره شمالی در منطقه و نمایش قدرت متحدان غربی کره جنوبی در پشتیبانی از این کشور در برابر همسایه شمالی انجام می شود.

news-21-8-95-4-2

بنابر گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در این راستا چهار فروند جت جنگنده یوروفایتر تایفون ارتش انگلستان وارد پایگاه هوایی اوسان در منطقه ای در ۶۰ کیلومتر جنوب سئول شده اند. نیروی هوایی انگلستان قرار است هواپیماهای سوخت رسان ویجر و هواپیمای ترابری سی-۱۷ گلاب مستر-۳ خود را نیز در این رزمایش شرکت دهد. در مجموع ۲۰۰ هوانورد نیروی هوایی انگلستان در رزمایش کره جنوبی حاضر خواهند بود.

news-21-8-95-4-3

در اولین مرحله از رزمایش شانزده فروند جت جنگنده اف-۱۵کی و اف-۱۶ بکار گرفته شدند. در این رزمایش اجرای حملات ضربتی دقیق به تاسیسات و مراکز فرماندهی و همچنین رهگیری هواپیماهای دشمن در مقیاس گسترده تمرین می شود. تنش میان پیونگ یانگ و سئول در ماه های اخیر پس از انجام دو آزمایش اتمی و شلیک چندین موشک بالستیک توسط کره شمالی افزایش یافته است.

ukdefencejournal.org.uk

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *