خانه / اخبار / تحویل هواپیمای سوپر گالکسی لاکهیدمارتین به ارتش آمریکا

تحویل هواپیمای سوپر گالکسی لاکهیدمارتین به ارتش آمریکا

شرکت لاکهیدمارتین تحویل هواپیمای سی-۵ام سوپر گالکسی به فرماندهی نیروهای ذخیره نیروی هوایی ارتش آمریکا را آغاز کرده است. این هواپیما در دومین دوشنبه ماه نوامبر به کاربر نهایی خود تحویل شد و قرار است به اسکادران ۴۳۳ام ترابری هوایی مستقر در پایگاه هوایی مشترک لک لند در شهر سن آنتونیو ایالت تگزاس منتقل شود.

news-21-8-95-6-2

این نمونه جدید از خانواده هواپیماهای ترابری گالکسی در واقع از بهسازی نمونه قدیمی تر سی-۵بی تولید شده است. نمونه پایه هواپیمای مذکور در سال ۱۹۹۸ به نیروی هوایی ارتش آمریکا تحویل داده شده بود. سی-۵ بزرگترین هواپیمای ترابری راهبردی عملیاتی در ناوگان نیروی هوایی ارتش آمریکا با شمار می رود. ظرفیت حمل قابل توجه سی-۵ کمک شایانی به پشتیبانی از ماموریتهای نظامی ارتش آمریکا می کند. این هواپیما می تواند شش دستگاه خودروی مقاوم در برابر مین ام آر ای پی و پنج فروند بالگرد نظامی با خود حمل نماید.

news-21-8-95-6-3

نمونه جدید سی-۵ام در قالب برنامه مدرن سازی هواپیماهای گالکسی توسعه یافته و ارتش آمریکا قصد دارد این پرنده های غول آسا را تا سال ۲۰۴۰ در خدمت عملیاتی بطور فعال باقی نگه دارد. لاکهیدمارتین در ژانویه ۱۹۹۹ قراردادی به ارزش ۴۵۴ میلیون دلار برای آغاز برنامه مدرن سازی هواپیماهای سی-۵ دریافت کرد.

www.defenseworld.net

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *