خانه / اخبار / بررسی استقرار پهپادهای جدید بر روی شناورهای رزمی توسط ارتش اسرائیل

بررسی استقرار پهپادهای جدید بر روی شناورهای رزمی توسط ارتش اسرائیل

نیروی دریایی اسرائیل امکان استقرار پهپادهای بال ثابت چابک با قابلیت نشست و برخاست سریع از مسافت بسیار کوتاه بر روی ناوگان جدید شناورهای رزمی خود را بررسی می کند. این تلاش همزمان با برنامه ارتش اسرائیل برای یافتن سامانه هوایی بدون سرنشین مناسب با قابلیت اجرای عملیات از روی عرشه ناوچه های ساعر-۶ و قایق های موشک انداز ساعر-۵ نیروی دریایی این رژیم دنبال می شود.

news-4-9-95-3-2

پهپادهای موردنظر باید به فناوری تولید نیروی برا با استفاده مستقیم از سامانه پیشرانش با هدف کاستن از مسافت برخاست و نشست بر روی عرشه شناورهای کوچک برخوردار باشند. این ایده پیش از این برای پیاده سازی بر روی هواپیماهای تجاری مورد توجه قرار داشته است. منابع صهیونیستی از مطرح شدن چند ایده جذاب و خلاق در این زمینه خبر می دهند اما انتظار نمی رود که هیچیک از این موارد تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ وارد مرحله توسعه و اجرا شوند.

news-4-9-95-3-3

گروه برنامه های پیشرفته شرکتی اسرائیلی است که یکی از این ایده ها را طرح کرده و تاکنون چند آزمایش موفق بر روی نمونه مقیاس شده این پهپاد انجام داده است. نمونه عملیاتی مقیاس واقعی پهپاد مورنظر این شرکت قادر خواهد بود با وزن بیشینه ۵۰۰ کیلوگرم شامل ۲۰۰ کیلوگرم محموله از روی مسافتی کمتر از ۲ متر به پرواز درآید.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *