خانه / اخبار / پرتاب چهارمین ماهواره چینی رله داده های فضایی

پرتاب چهارمین ماهواره چینی رله داده های فضایی

چین با موفقیت ماهواره تیان لیان-۴ را از مرکز پرتاب فضایی ژی چانگ واقع در استان جنوبغربی سی چوان به مدار زمین ارسال کرد. این ماهواره توسط راکت فضایی لانگ مارچ-۳سی پرتاب شد. این ماهواره توسط آکادمی فناوری فضایی چین از مجموعه های وابسته به شرکت همکاری های علوم و فناوری هوافضایی چین توسعه یافته و با پیوستن به سه عضو پیشین این خانواده در مدار زمین پوشش ارائه خدمات رله داده از فضا را تکمیل می کند.

news-6-9-95-1-2

انتظار می رود این شبکه از ماهواره های چینی خدماتی شامل رله داده، اندازه گیری و کنترل برای پشتیبانی از ماموریتهای فضایی سرنشین دار، آزمایشگاهای فضایی و ایستگاه فضایی این کشور را تامین کند. چین در آوریل ۲۰۰۸ اولین ماهواره از این خانواده موسوم به تیان لیان-۱ را پرتاب کرد و دومین و سومین ماهواره تیان لیان نیز به ترتیب در ژوئیه ۲۰۱۱ و ژوئیه ۲۰۱۲ به مدار زمین ارسال شدند. پرتاب ماهواره تیان لیان-۴ در هفته نخست آذرماه دویست و چهل و یکمین ماموریت خانواده راکتهای فضایی لانگ مارچ چین به شمار می رود.

news-6-9-95-1-3

ورود چین به عرصه پرتاب محموله های فضایی از سال ۱۹۸۴ با ارسال اولین ماهواره آزمایشی مخابراتی این کشور از پایگاه ژی چانگ آغاز شد و تاکنون بیش از ۱۰۰ ماموریت از این مرکز پرتاب صورت گرفته که از آن میان می توان به ارسال ۲۰ ماهواره ناوبری خانواده بایدو و اولین کاوشگر ماه چین موسوم به چانگ ئی-۱ اشاره کرد. این مرکز قرار است در سال ۲۰۱۷ شاهد انجام ۱۰ ماموریت پرتاب دیگر نیز باشد.

www.spacedaily.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *