خانه / اخبار / برنامه سازمان فضایی روسیه برای انجام ماموریت نمونه برداری از ماه

برنامه سازمان فضایی روسیه برای انجام ماموریت نمونه برداری از ماه

سازمان فضایی روسیه تاکید کرده است که پروژه لونا گرانت را با هدف بازگرداندن نمونه‏ای از خاک ماه به زمین دنبال می کند. پروژه اکتشاف ماه بخشی از برنامه فضایی دولت روسیه به شمار می‏ رود که گامهای مهمی را تا سال ۲۰۲۵ در بر دارد. چندی پیش اعلام شده بود که از پنج طرح ارائه شده برای توسعه کاوشگر نسل آینده روسیه تنها چهار مورد برای بررسی بیشتر در دستور کار راس کاسموس باقی می ماند.

news-27-9-95-1-2روسیه قصد دارد ماموریتهای اکتشافی به مقصد ماه را از پایگاه پرتاب جدید وستوچنی انجام دهد. بنابر اعلام مدیران ارشد شرکت انرگیا پروژه های اکتشافی ماه شامل گردش به دور تنها قمر زمین و فرود کاوشگر بر روی سطح آن پس از سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد. قرار است بخشی از برنامه های پرتاب فضایی روسیه از این پس از پایگاه وستوچنی در مناطق شرق دور این کشور انجام شود و حجم برنامه های کاری پایگاه بایکانور کاهش یابد. بایکانور تا سال ۲۰۵۰ میزبان راکتهای فضایی روسی خواهد بود. برنامه ساخت و راه اندازی پایگاه پرتاب جدید وستوچنی از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و اولین پرتاب از آن در ۲۷ آوریل سال جاری میلادی صورت گرفت.

news-27-9-95-1-1روسیه همچنین تولید نسل جدیدی از فضاپیماهای قابل بازیافت خود را با هدف جایگزینی با فضاپیماهای سایوز دنبال می کند. این فضاپیما موسوم به فِدِرِیشِن قرار است از سال ۲۰۲۱ عملیاتی شود. اولین ماموریت فدریشن به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است.

https://sputniknews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *