خانه / اخبار / روسیه به دنبال توسعه سامانه پدافندی جدید ویژه شکار پهپادها

روسیه به دنبال توسعه سامانه پدافندی جدید ویژه شکار پهپادها

شرکت روسی زاوود الکتروماش یک سامانه خودکار پنهانکار منحصربفرد را تولید کرده که قادر به کشف و شناسایی پهپادها می باشد. این سامانه پدافندی می تواند انواع پهپادهای تجسسی و رزمی را شناسایی و شکار کند. این سامانه در واقع یک رادار اپتیکی غیرتشعشعی متحرک زمینی می باشد که قرار است پس از پایان برنامه توسعه در نیمه سال ۲۰۱۷ توسط ارتش روسیه وارد خدمت عملیاتی شود.

news-27-9-95-2-1

این سامانه ۲۰ کیلوگرمی شامل رادار گیرنده و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و بخش گردآوری و نمایش داده می باشد. امکان استفاده و بهره برداری عملیاتی از این سامانه در کنار سایر تجهیزات راداری روسی در سناریوهای عملیاتی پیچیده نیز وجود دارد. این سامانه راداری جدید را می توان بر روی کامیون های نظامی کوچک و خودروهایی همرده مینی وَن نصب کرد و از راه دور آنرا هدایت نمود. برد کشف این رادار ۲۰ کیلومتر است و دقت شناسایی هدف آن به ۱۰ متر می رسد.

news-27-9-95-2-3

کارکرد این رادار بدون ایجاد تشعشع ویژگی منحصر بفردی به آن می دهد که عملا موجب پنهانکاری موثر و جلوگیری از شناسایی توسط دشمن در میدان نبرد می شود. از طرف دیگر این رادار جدید روسی می تواند انواع پهپادهای جاسوسی و رزمی را حتی در صورت پرواز در وضعیت سکوت رادیویی نیز شناسایی نماید. این قابلیت شامل همه انواع پهپادهای غربی با هر سطحی از پیچیدگی می شود.

 

https://sputniknews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *