خانه / اخبار / ایرباس برنده مناقصه دولت کانادا برای هواپیمای امداد و نجات

ایرباس برنده مناقصه دولت کانادا برای هواپیمای امداد و نجات

دولت کانادا هواپیمای سی۲۹۵دبلیو محصول شرکت دفاعی و فضایی ایرباس را در قالب برنامه تامین هواپیمای امداد و نجات خود برگزید. نیروی هوایی سلطنتی کانادا شانزده فروند از این هواپیما را دریافت می کند و همچنین یک مرکز آموزش جدید برای خلبانان و پرسنل پشتیبانی این پرنده های ایجاد می شود. این مرکز آموزشی جدید مجهز به شبیه سازهای روزآمد در منطقه بریتیش کلمبیا راه اندازی خواهد شد.

news-27-9-95-4-2

تحویل هواپیماهای سی۲۹۵دبلیو از سال ۲۰۱۹ آغاز و تا سال ۲۰۲۲ تکمیل می شود. ارزش اولیه این قرارداد ۲،۴ میلیارد دلار کانادا اعلام شده و بر اساس نیاز و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در قرارداد برای تضمین قابلیت عملیاتی این هواپیماها تا سال ۲۰۴۳ ممکن است مبلغ نهایی قرارداد تا ۴،۷ میلیارد دلار کانادا افزایش یابد. شرکت ایرباس در این قرارداد یک شریک کانادایی اصلی به نام پی ای ال ایرواسپیس دارد که در ارائه خدمات پشتیبانی و نگهداری غول صنعت هوایی اروپا را همراهی خواهد کرد. هواپیماهای سی۲۹۵دبلیو جایگزین شش فروند هواپیمای سی سی-۱۱۵ بوفالو و سیزده فروند سی سی-۱۳۰ اچ ارتش کانادا می شوند که برای هم اکنون ماموریتهای امداد و نجات را انجام می دهند.

news-27-9-95-4-3

اولین فروند از هواپیماهای بوفالوی ارتش کانادا در سال ۱۹۶۴ تحویل شده است و اغلب نمونه های عملیاتی کنونی این پرنده ها عمری بیش از ۵۰ سال دارند. تلاش برای تامین نسل جدیدی از هواپیمای امداد و نجات برای ارتش کانادا از سال ۲۰۰۲ آغاز شد اما در چهارده سال گذشته این برنامه بارها دستخوش تغییر شد. دیگر گزینه های موردنظر شامل لئوناردو سی-۲۷جی اسپارتان و امبرائر کی سی-۳۹۰ بود.

www.janes.com

9 نظر

  1. با تشکر و سپاس از مطلب خوبتون . معلوم است کلی زمان گذاشتید

  2. سایتتون عالیه به سایت ما هم سر
    بزنید

  3. ممنون اطلاعات مفیدی بود

  4. سلام، تشکر بابت وبسایت و مطالب خوبتون در مورد هواپیما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *