خانه / اخبار / تائید فروش موشکهای تاو-۲ای به مراکش توسط دولت آمریکا

تائید فروش موشکهای تاو-۲ای به مراکش توسط دولت آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا فروش موشک های تاو-۲ای محصول شرکت ریتون به ارتش مراکش را تائید کرده است. دولت مراکش درخواست رسمی خود برای انجام این معامله را پیش از این به واشنگتن ارائه کرده بود. در قالب این معامله ۱۲۰۰ قبضه موشک تاو-۲ای آر اف به مراکش فروخته می شود. این قرارداد همچنین شامل عرضه خدمات فنی، مهندسی و پشتیبانی لجستیک می باشد.

news-27-9-95-6-2

ارزش کلی این فروش نظامی خارجی دولت آمریکا ۱۰۸ میلیون دلار برآورد شده است. آژانس همکاریهای دفاعی و امنیتی آمریکا وابسته به وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرده است که برای نهایی شدن این معامله و عرضه موشک های ضدزره تاو به مراکش، مجلس نمایندگان آمریکا نیز باید مجوز لازم را صادر نماید. دولت آمریکا تحویل موشکهای مذکور به این کشور شمال آفریقا را در افزایش ثبات سیاسی و امنیتی منطقه تاثیرگذار ارزیابی کرده است.

news-27-9-95-6-3

بخش سامانه های موشکی شرکت آمریکایی ریتون پیمانکار اصلی این معامله می باشد. موشک تاو برای تقویت توان رزمی یگانهای زمینی به منظور رویارویی با اهداف زرهی در میدان نبرد طراحی شده است. نمونه های مختلف موشک تاو را می توان با کمک پلتفرمهای مختلف از جمله خودروهای رزمی استرایکر شلیک کرد.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *