خانه / اخبار / پرده برداری از نمونه اولیه هواپیمای آنتونوف-۱۳۲

پرده برداری از نمونه اولیه هواپیمای آنتونوف-۱۳۲

شرکت آنتونوف در روزهای آغازین دی ماه نمونه اولیه هواپیمای ترابری چندمنظوره توربوپراپ ای ان-۱۳۲دی را طی مراسمی رسمی در کیف از خط تولید خارج کرد. پروژه توسعه این هواپیما با حمایت مالی عربستان سعودی انجام می شود و به زودی مرحله آزمایش پروازی آن آغاز خواهد شد.

news-5-10-95-4-1

شرکت آنتونوف پروژه توسعه این هواپیمای جدید را دو سال پیش آغاز کرد و در قالب آن قصد دارد بر اساس هواپیمای قدیمی آنتونوف-۳۲ که چهل سال پیش طراحی شده، پرنده جدیدی را تولید نماید که علاوه بر استفاده از تجهیزات اویونیکی ساخت شرکت هانی ول به موتورهای توربوپراپ پی دبلیو۱۰۵ای نیز مجهز خواهد شد. مونتاژ نمونه های اولیه آنتونوف-۱۳۲ در اوکراین انجام می شود اما خط تولید نمونه های عملیاتی در ریاض فعال خواهد شد. بخش هوانوردی شرکت تثنیه عربستان با همکاری شهر علم و فناوری ملک عبدالعزیز پروژه تولید هواپیماهای آنتونوف-۱۳۲ در خاک این کشور را اجرا می کند.

news-5-10-95-4-3

عربستان همچنین با تامین مالی پروژه سهمی معادل ۵۰ درصد از مالکیت معنوی طراحی این هواپیما را از شرکت آنتونوف خریداری کرده است. آنتونوف-۱۳۲ برای حمل باری به وزن ۸ تن تا ارتفاع پروازی ۲۸هزار پا طراحی شده و از تجهیزات روزآمد غربی در آن بطور گسترده استفاده می شود. مشارکت عربستان سعودی در این پروژه نقش مهمی در نجات شرکت آنتونوف از وضعیت بسیار بد مالی ایفاء کرده و از اینرو توسعه آنتونوف-۱۳۲دی با جدیت توسط دولت اوکراین نیز دنبال می شود.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *