خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره شانزده

گزارش تصویری شماره شانزده

۱۶-۱ارتش یونان سه فروند بالگرد شنوک دست دوم نیروی زمینی آمریکا را تحویل گرفت. بر اساس توافق دو طرف در سال ۲۰۱۴ قرار است ۱۰ فروند بالگرد شنوک دست دوم به یونان تحویل داده شود.

۱۶-۲اولین فروند تولیدی هواپیمای بی-۲۶- ام ای مارتین مارودِر برای نخستین بار به پرواز در می‏ آید. این تصویر در ۲۵ نوامبر ۱۹۴۰ در میدِل ریوِر ایالت مریلند تهیه شده است. بی-۲۶ به ‏عنوان یک بمب‏ افکن رده متوسط با سرعت پروازی بالا طراحی شد. هواپیمایی که در تصویر دیده می شود در اوت سال ۱۹۴۱ پس از یک فرود سینه‏ مال دچار آسیب اساسی شد و از چرخه عملیاتی بیرون رفت.

۱۶-۳یک فروند بالگرد بل ۲۰۶بی-۳ جت رنجرز-۳ در حال بازیافت پهپاد بی کیو ام-۷۴ در آبهای ساحلی آمریکا در اقیانوس آرام دیده می ‏شود. 

۱۶-۴تصویری زیبا از لحظه برخاستن شاتل فضایی اِندِوور از سکوی پرتاب پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در قالب ماموریت اس‏ تی‏ اس-۱۱۳ در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۰۲ دیده می ‏شود. در این ماموریت یکی از اجزای اصلی سازه ایستگاه فضایی بین‏ المللی به مدار زمین فرستاده شد. ماموریت اس‏ تی‏ اس-۱۱۳ در مجموع ۱۳ روز و ۱۸ ساعت و ۴۸ دقیقه بطول انجامید. 

۱۶-۵این تصویر توسط سرنشینان ایستگاه فضایی بین‏ المللی از شاتل فضایی اِندِوور در حین انجام ماموریت اس‏ تی‏ اس-۱۱۳ در ۲۵ نوامبر ۲۰۰۲ گرفته شده است. در این ماموریت شاتل اندوور به مدت ۶ روز و ۲۲ ساعت و ۵۱ دقیقه بصورت متصل به ایستگاه فضایی بین‏ المللی در مدار زمین قرار داشت تا سازه پی۱ را نصب نماید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *