خانه / اخبار / انجام اولین پرواز نمونه پیش تولیدی آیروماچی ام-۳۴۵

انجام اولین پرواز نمونه پیش تولیدی آیروماچی ام-۳۴۵

نمونه پیش تولیدی جت جنگنده آموزشی آیروماچی ام-۳۴۵ محصول شرکت لئوناردو-فین مکانیکا برای اولین بار به پرواز درآمد. این پرواز سی دقیقه ای در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر وارِس ایتالیا توسط دو خلبان آزمایشگر بخش هوایی شرکت لئوناردو صورت پذیرفت.

news-12-10-95-1-1

بنابر گزارش این دو خلبان هواپیمای ام-۳۴۵ کارآیی رضایت بخشی در اولین پرواز خود داشته و همه پارامترهای عملکردی مطابق طراحی انجام شده محقق شده است. کارکرد موتور نیز بسیار مثبت ارزیابی شده و به‏ ویژه در مراحل مختلف پرواز و بر حسب نیاز به تغییر رژیم پروازی واکنش مناسبی داشته است. این ویژگی برای یک جنگنده آموزشی پایه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

news-12-10-95-1-3

بنابر اعلام شرکت لئوناردو برنامه آزمایش پروازی این جت آموزشی جدید تا پایان سال ۲۰۱۷ تکمیل خواهد شد و در این مرحله کارآیی تجهیزات اویونیکی، موتور و ویژگی‏های عملکردی شامل سرعت، ارتفاع و مانورپذیری با هدف گسترش پروفیل پروازی هواپیما با دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد. نیروی هوایی ارتش ایتالیا قصد دارد این هواپیمای جدید را با جتهای آموزشی قدیمی تر ام بی-۳۳۹ای خود جایگزین نماید. نیروی پیشران لازم برای این هواپیمای دو سرنشین دار توسط یک موتور توربوفن با توان بیشینه ۳۵۰۰ پاوند تامین می شود.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *