خانه / اخبار / سفارش ۲۱۴ فروند موشک تاماهاوک توسط نیروی دریایی آمریکا

سفارش ۲۱۴ فروند موشک تاماهاوک توسط نیروی دریایی آمریکا

شرکت ریتون سفارشی به ارزش تقریبی ۳۰۳ میلیون دلار برای تامین ۲۱۴ فروند موشک تاماهاوک بلوک-۴ با قابلیت شلیک از غلاف عمودی و تجهیزات مرتبط را از نیروی دریایی ارتش آمریکا دریافت کرده است. این سفارش علاوه بر تامین نیاز نیروی دریایی آمریکا بخشی از فروش نظامی خارجی به بریتانیا را نیز در بر می گیرد.

news-12-10-95-5-2

قرار است فعالیتهای مربوط به این قرارداد تسلیحاتی در مراکز شرکت ریتون در توسان آریزونا، والِد لِیک میشیگان و کامدِن آرکانزاس انجام شود. وزارت دفاع آمریکا انتظار دارد اجرای این فعالیتها تا ماه اوت ۲۰۱۸ بطور کامل پایان یابد. ریتون کل مبلغ قرارداد را همزمان با امضاء آن دریافت کرده و این معامله بدون انجام تشریفات متعارف انتخاب پیمانکاران و بصورت ویژه نهایی شده است. فرماندهی سامانه های هوایی نیروی دریایی ارتش آمریکا مستقر در پاتوکسنت ریور ماساچوست مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این قرارداد را بر عهده دارد.

news-12-10-95-5-3

موشک کروز تاماهاوک بلوک-۴ یکی از پیشرفته ترین سلاح های تولیدی شرکت ریتون به شمار می رود که به لینک داده دو طرفه ماهواره ای مجهز می باشد. بر این اساس می توان هدف موشک را در حین پرواز آن تغییر داد. شرکت ریتون و نیروی دریایی آمریکا قصد دارند با افزودن سرجنگی قدرتمندتر، نصب جستجوگر جدید برای ردیابی اهداف متحرک و ارتقاء تجهیزات ارتباطی نمونه های به روزتر موشک تاماهاوک را نیز تولید نمایند.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *