خانه / اخبار / جدایش موتور از بمب افکن بی-۵۲ در جریان پرواز آموزشی

جدایش موتور از بمب افکن بی-۵۲ در جریان پرواز آموزشی

نیروی هوایی ارتش آمریکا تائید کرد که اخیرا در جریان یک پرواز آزمایشی یکی از موتورهای یک فروند بمب افکن بی-۵۲ این نیرو از آن جدا شده است. این هواپیمای غول آسا نیروی پیشران مورد نیاز خود را از هشت موتور توربوفن پرات اند ویتنی تی اف-۳۳-پی-۳ تامین می کند. در این پرواز علیرغم جداشدن یکی از موتورها در آسمان خلبان با مهارت موفق به کنترل شرایط و فرود ایمن بمب افکن روی باند شد و آسیبی به هیچ یک از پنج سرشنین آن وارد نیامد.

news-17-10-95-2-1

یک فروند بالگرد یو اچ-۱ان هیویی نیروی هوایی آمریکا برای یافتن موتور جداشده به منطقه اعزام شد. موتور مذکور در فاصله ۴۵ کیلومتری شمالشرق پایگاه نیروی هوایی مینوت در منطقه ای غیرمسکونی پیدا شد. بمب افکن بی-۵۲ در این حادثه مسلح نبود و صرفا در حال انجام یک ماموریت آموزشی بود. تیم بررسی حادثه موفق به یافتن علت دقیق بروز این رویداد نشده و ممکن است تلاشها برای ریشه یابی حادثه به صرف زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

news-17-10-95-3

بروز این حادثه زمینه را برای طرح مجدد پروژه تعویض موتور بمب افکن بی-۵۲ فراهم کرده است. این هواپیمای محصول شرکت بوئینگ از سال ۱۹۵۲ عملیاتی شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۴۰ در خدمت باقی بماند. نیروی هوایی آمریکا قصد دارد این بمب افکن را با هواپیمای بی-۲۱ نورثروپ گرومن جایگزین نماید. هم اکنون ۷۶ فروند بمب افکن راهبردی بی-۵۲ در ناوگان عملیاتی نیروی هوایی ارتش آمریکا فعال می باشند.

www.defensenews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *