خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره هفده

گزارش تصویری شماره هفده

۱اولین فروند از جت های جنگنده اف-۳۵ لایتنینگ-۲ نیروی هوایی ایتالیا آخرین مرحله از فرود بر روی باند پایگاه آمِندولا این کشور را انجام می دهد. ایتالیا اولین کشور خارجی به شمار می رود که نمونه عملیاتی جنگنده ضربتی مشترک لایتنینگ-۲ را تحویل گرفته است.

۲نیروی هوایی سلطنتی استرالیا اعلام کرد هواپیماهای ترابری تاکتیکی سی-۲۷جی اسپارتان این کشور به مرحله آمادگی اولیه عملیاتی دست یافته اند. استرالیا در مجموع ۱۰ فروند از این هواپیما را خریداری کرده که تحویل آنها از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و در سال ۲۰۱۷ با دریافت شش فروند باقیمانده به پایان می رسد.

۳روسیه شش فروند جت جنگنده دست دوم میگ-۲۹ فالکروم خود را به صربستان اهداء کرد. این هواپیماها شامل یک فروند از نمونه میگ-۲۹ای، سه فروند از نمونه میگ-۲۹اس و دو فروند نیز از نمونه آموزشی دو کابین میگ-۲۹یو بی است. روسیه به دنبال افزایش نفوذ خود در شرق اروپا می باشد.

۴اولین نمونه بهسازی شده بالگرد کاموف-۲۷ام هِلیکس ویژه شکار زیردریایی در نیمه دوم دسامبر ۲۰۱۶ به نیروی دریایی ارتش روسیه تحویل داده شد. برنامه بهسازی هشت فروند از این بالگردها از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۸ به پایان برسد.

۵جنگنده های چینی در حال انجام اولین آزمایشهای نشست و برخاست بر روی عرشه ناو هواپیمابر بومی این کشور دیده می شوند. ارزیابی منابع نظامی و امنیتی غربی نشان می دهد تکمیل برنامه توسعه و عملیاتی کردن ناو هواپیمابر چین بسیار سریع انجام شده و پکن در این زمینه گوی یک رکورد جدید بر جای گذاشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *