خانه / اخبار / افزایش ناوگان پهپادهای ریپر فرانسه تا سال ۲۰۱۹

افزایش ناوگان پهپادهای ریپر فرانسه تا سال ۲۰۱۹

در دسامبر گذشته فرانسه برای چهارمین بار سفارشی به منظور دریافت پهپادهای ارتفاع متوسط با مداومت پرواز بالای ریپر ارائه کرد. بنابر اعلام وزارت دفاع این کشور قرار است این پرنده های بدون سرنشین تا سال ۲۰۱۹ تحویل شوند. این سفارش شامل خرید چهار سامانه پهپاد ام کیو-۹ ریپر محصول شرکت جنرال اتمکیس می باشد.

News-23-10-95-2-2بر این اساس برنامه ارتش فرانسه برای تکمیل تجهیز نیروی هوایی به ناوگان عملیاتی پهپادهای ریپر که از سال ۲۰۱۴ آغاز شده تا سال ۲۰۱۹ تکمیل می شود. هر یک سامانه عملیاتی ام کیو-۹ شامل سه فروند پهپاد ریپر است. فرانسه در سال گذشته میلادی دومین گروه از پهپادهای ریپر خود را از جنرال داینمیکس تحویل گرفت و در روزهای پایانی ۲۰۱۶ آنها را در نیجر مستقر کرد تا از عملیات نظامی در جنوب صحرای مرکزی آفریقا آنها را به کار گیرد.

News-23-10-95-2-3بخش دیگری از پهپادهای تازه تحویل شده به فرانسه در کاگناک در جنوبغرب این کشور مستقر می شود و به اسکادران بلفورت برای اهداف آموزشی و تربیت کاربران ریپرهای فرانسوی می پیوندند. قبل از عملی شدن این برنامه باید گواهینامه صلاحیت پروازی ریپر برای انجام عملیات در حریم هوایی این کشور توسط مراجع ذی صلاح فرانسوی صادر شود. ارتش فرانسه تاکنون بهره برداری عملیاتی از پهپادهای ریپر را تنها در ماموریتهای خارجی خود تجربه کرده است. نیروی هوایی فرانسه همچنین قصد دارد امکان حمل پهپادهای ریپر توسط هواپیمای ترابری ای-۴۰۰ام را مورد آزمایش و بررسی قرار دهد.

www.defensenews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *