خانه / اخبار / خطوط هوایی مالزی بدنبال سفارش ۲۵ فروند هواپیمای پهن پیکر جدید

خطوط هوایی مالزی بدنبال سفارش ۲۵ فروند هواپیمای پهن پیکر جدید

بنابر اعلام رسمی مالزی ایرلاینز، این شرکت هواپیمایی قصد دارد ۲۵ فروند جت مسافربری پهن پیکر جدید خریداری نماید. انتظار می رود تحویل این پرنده ها از سال ۲۰۱۸ آغاز شود. بر اساس اطلاعات ارائه شده مالزی ایرلانیز دست کم ۱۵ فروند از این هواپیماها را جایگزین هواپیماهای ای ۳۳۰-۳۰۰ اجاره ای خود می کند.

گرچه پیش از این برخی از منابع خبری هوانوردی غیرنظامی شرق آسیا پیش بینی کرده بودند که خطوط هوایی مالزی به خرید ایرباس ای-۳۳۰ نئو علاقمند است، مسئولان این شرکت اعلام کرده اند همه گزینه های موجود را بررسی می نمایند. بر اساس برنامه ریزی انجام شده اغلب جتهای مسافربری پهن پیکر جدید موردنظر مالزی ایرلانیز برای راه اندازی مسیرهای پروازی تازه بکار می روند و برخی از آنها نیز برای جایگزینی برای هواپیماهای قدیمی تر فعال در مسیرهای پروازی کنونی به خدمت گرفته می شوند.

News-23-10-95-3-3بر اساس برنامه راهبردی خطوط هوایی مالزی تعداد هواپیماهای عملیاتی ناوگان این شرکت در حدود ۸۰ فروند ثابت می ماند. در حال حاضر ۲۱ فروند هواپیمای پهن پیکر شامل ۱۵ فروند ای ۳۳۰-۳۰۰ و شش فروند ای ۳۸۰-۸۰۰ با پرچم مالزی ایرلاینز پرواز می کنند و بقیه هواپیماهای این شرکت بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ می باشند.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *