خانه / اخبار / اف-۳۵ آمریکایی وارد ژاپن شد

اف-۳۵ آمریکایی وارد ژاپن شد

برای اولین بار یک فروند جت جنگنده نسل پنجمی عملیاتی اف-۳۵ متعلق به تفنگداران دریایی ارتش آمریکا به‏ منظور مشارکت در ماموریتی برون مرزی در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۷ عازم پایگاه ایواکانی ژاپن شد. انتظار می‏‏ رود دست ‏کم ۱۵ فروند دیگر از این هواپیما در ژاپن مستقر شوند.

News-29-10-95-1-2قرار است این جتهای جنگنده جایگزین هواپیماهای ای وی-۸بی هاریر، اف/ای-۱۸ هورنت و ئی ای-۶بی پراولر شوند. این اسکادران جنگنده های اف-۳۵بی پیش از این در پایگاهی در یوما آریزونا مستقر بود. اف-۳۵بی نمونه ای از هواپیمای جی اس اف با قابلیت نشست و برخاست از روی باندهای کوتاه می باشد. با اعزام این جنگنده ها به ژاپن، ارتش آمریکا در یک اقدام بی‏ سابقه برای اولین بار هواپیماهای نظامی پنهان کار خود را به صورت دائم در خارج از خاک این کشور به کار گرفته است.

News-29-10-95-1-3پیش از این استقرار موقت هواپیماهای اف-۲۲ و بمب افکن راهبردی بی-۲ در جنوب شرقی آسیا تجربه شده بود. فرماندهی تفنگداران دریایی ارتش آمریکا قصد دارد در سالهای آینده استقرار جنگنده های اف-۳۵بی در استرالیا، ژاپن و کره جنوبی را ادامه دهد. در عین حال ارتش چین بهره برداری عملیاتی از جت نظامی پنهان کار آویک جی-۲۰ خود را آغاز کرده است.

 www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *