خانه / اخبار / عربستان سعودی گروه دیگری از جنگنده های اف-۱۵ را عملیاتی کرد

عربستان سعودی گروه دیگری از جنگنده های اف-۱۵ را عملیاتی کرد

نیروی هوایی ارتش عربستان سعودی طی مراسمی رسمی در آکادمی هوایی ملک فیصل دسته جدیدی از جت‏های جنگنده اف-۱۵اس ای خود را وارد خدمت عملیاتی کرد. این مراسم با حضور ملک سلمان پادشاه سالخورده عربستان و سایر مسئولان ارشد این کشور برگزار شد. سعودی ها قصد دارند این جنگنده ها را برای تقویت توان آفندی هوایی خود و گسترش حجم آتش هوایی در حمله به یمن استفاده کنند.

News-8-11-95-4-2شاهزاده محمد بن سلمان اعلام کرد که این جنگنده ها برای افزایش توان دفاعی نیروی هوایی عربستان در محافظت از تمامیت ارضی، اماکن مقدس و زیرساختهای حساس تضمین کننده رشد اقتصادی این کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس به کار گرفته خواهند شد. بنابر اعلام شبکه العربیه هواپیماهای تحویلی به عربستان از روزآمدترین نمونه های این جت جنگنده به شمار می روند. این جنگنده ها به جدیدترین فناوری های نظامی مانند رادارهای پویشی آرایه ای الکترونیکی فعال و موشکهای ای اس ام-۱۳۵ مجهز هستند.

News-8-11-95-4-3ظرفیت حمل سلاح نمونه های اف-۱۵اس ای نسبت به نمونه های اف-۱۵سی و ئی دو برابر شده است. عربستان سعودی در سال ۲۰۱۱ بیش از ۸۴ فروند جت جنگنده اف-۱۵اس ای را در قالب یک قرارداد تسلیحاتی بزرگ ۳۰ میلیارد دلاری از آمریکا خریداری کرد. این معامله همچنین شامل فروش بالگردهای بلک هاوک و آپاچی به عربستان نیز بود.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *