خانه / اخبار / سفارش امارات برای خرید موشک‏های بیشتر از ام بی دی ای

سفارش امارات برای خرید موشک‏های بیشتر از ام بی دی ای

شرکت اروپایی ام بی دی ای اخیرا سفارشی را از نیروی دریایی امارات متحده عربی برای عرضه چندین فروند اضافی از موشک‏های ضدکشتی مارته ام کی ۲/ان دریافت کرده است. در عین حال این شرکت نخستین تصاویر از شلیک موشک مارته توسط یک شناور گشت زنی متعلق به گارد ساحلی ترکمنستان را منتشر کرده است.

News-7-12-95-2-1تا پیش از این شرکت ام بی دی ای فروش این موشک به ترکمنستان را بطور رسمی تائید نکرده بود. موشک کشتی پایه مارته ام کی ۲/ان توسط بخش ایتالیایی شرکت ام بی دی ای بر اساس نمونه هواپایه مارته ام کی ۲/اس طراحی شده و قادر است اهداف شناور تا برد بیش از ۳۰ کیلومتر را مورد اصابت قرار دهد. این موشک کروز بصورت سینه مال در نزدیکی سطح آب پرواز می کند و در بخش میانی پرواز از هدایت اینرسی و در مرحله پایانی پرواز از هدایت آشیانه یاب استفاده می کند.

News-7-12-95-2-3امارات متحده عربی در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار سفارشی برای خرید موشک های مارته ام کی ۲/ان ارائه کرد. این موشک ها بر روی شناورهای سریع نیروی دریایی امارات بصورت ترکیبی از چهار پرتابگر جعبه ای و سامانه کنترل آتش نصب می شوند. گرچه دو طرف افزایش تعداد موشکها را تائید کرده اند اما ستاد فرماندهی ارتش امارات کماکان ارزش این سفارش را حدود ۹۴ میلیون دلار اعلام می کند.

www.janes.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *