خانه / اخبار / آغاز تولید هواپیمای ام‏ واری توسط شرکت پارامونت

آغاز تولید هواپیمای ام‏ واری توسط شرکت پارامونت

گروه صنعتی پارامونت در روزهای آغازین اسفندماه اعلام کرد که تولید نمونه نظامی هواپیمای سبک تجسس و شناسایی پیشرفته خود موسوم به ام‏ واری را از آوریل ۲۰۱۷ آغاز می‏ کند. انتظار اولین نمونه تولیدی این هواپیما در تابستان سال آینده از خط تولید خارج شود. اولین فروند از نمونه نظامی این هواپیما بر اساس بهسازی و اعمال تغییرات بر روی یک نمونه غیرنظامی موجود تولید و عرضه خواهد شد.

News-7-12-95-3-2پارامونت خط تولید جدیدی را برای این محصول خود آماده کرده که ظرفیت تولید آن به ۲۴ فروند در سال می رسد. در مجموع ۲۵ نقطه از سازه خارجی هواپیمای ام‏واری برای نصب محموله، تجهیزات و تسلیحات مستحکم‏ شده است. شش نقطه زیر بالها تعبیه شده‏ است. نمونه‏ ای نمایشی از این هواپیما مسلح به موشک‏های ضدتانک موکوپا در معرض دید عموم قرار گرفته است. ام‏ واری همچنین می‏ تواند مهماتی مانند توپ ۲۰ میلی‏متری و راکت‏های هدایت شونده ۷۰ میلی‏متری با خود حمل نماید. امکان نصب بمب هدایت شونده دقیق ام کی ۸۱ بر روی این هواپیمای سبک نیز وجود دارد.

News-7-12-95-3-3همچنین قرار است طیف گسترده‏ای از حسگرها شامل سامانه‏ های الکترواپتیکی، نشانگرهای لیزری و پویشگرهای خطی فروسرخ و رادارهای دریچه مصنوعی دوربرد برای تقویت توان تجسس و شناسایی بر روی ام‏ واری نصب شوند. تجهیز این هواپیما به سامانه‏ های آفندی و تدافعی جنگ الکترونیکی نیز در دستور کار قرار خواهد داشت. شرکت پارامونت در آفریقای جنوبی مستقر است و خبر تولید نمونه رزمی سبک هواپیمای ام‏ واری توسط مسئولان این شرکت در حاشیه نمایشگاه صنعت دفاعی ابوظبی موسوم به آیدکس۲۰۱۷ اعلام شد.

www.janes.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *