خانه / اخبار / اخذ گواهینامه صلاحیت پروازی ایرباس ای۳۲۱نئو مجهز به موتور لیپ-۱ای

اخذ گواهینامه صلاحیت پروازی ایرباس ای۳۲۱نئو مجهز به موتور لیپ-۱ای

شرکت ایرباس در روزهای پایانی فوریه از اخذ گواهینامه صلاحیت پروازی برای جت مسافربری ای۳۲۱نئو مجهز به موتور سی اف ام لیپ-۱ای از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (ایسا) و اداره هوانوردی فدرال آمریکا (اف ای ای) خبر داد. این گواهینامه ‏ها پس از آن اعطاء شد که در قالب ۱۶۰ پرواز آزمایشی به مدت ۴۰۰ ساعت پروازی کارکرد سامانه ها و همچنین سازه هواپیما صحه گذاری شد.

News-10-12-95-3-2ای-۳۲۱نئو مجهز به موتورهای لیپ-۱ای چهارمین عضو خانواده جت های مسافربری نسل نئو ایرباس به شمار می رود که در ۱۵ ماه گذشته موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی از مراجع ذیصلاح شده است. ایرباس از دو موتور توربوفن لیپ-۱ای و پرات اند ویتنی پی دبلیو-۱۱۰۰جی به عنوان گزینه های اصلی برای تامین نیروی رانش هواپیماهای ای۳۲۰نئو و ای۳۲۱نئو خود استفاده می کند. هواپیمای ای۳۲۱نئو مجهز به موتورهای پرات اند ویتنی در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶ پس از پشت سر گذاشتن ۳۵۰ ساعت آزمایش در قالب ۱۳۰ پرواز موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت پروازی از ایسا و اف ای ای شد.

News-10-12-95-3-3شرکت ایرباس همچنین اعلام کرده که با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری هند در حال برطرف کردن مشکلات هواپیماهای ای۳۲۰نئو فروخته شده به خطوط هوایی این کشور مجهز به موتورهای پی دبلیو۱۰۰۰جی می باشد. هم اکنون ۲۱ فروند از این نوع جت مسافربری توسط دو شرکت هواپیمایی هند به خدمت گرفته شده اند.

www.ainonline.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *