خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره بیست و سه

گزارش تصویری شماره بیست و سه

۱خلبان جت مسافربری بویئنگ ۷۸۷-۸ دریم لاینر شرکت چاینا ساوترن لحظانی پس از نشاندن هواپیما روی باند فرودگاه گوانژو معکوس کننده جهت رانش موتور را فعال کرده است

۲بمب‏ افکن مافوق صوت بی-۱بی لَنسِر بر فراز فرودگاه آل مکتوم در نمایشگاه هوایی دوبی ۲۰۱۵ به پرواز درآمده است. ایده اولیه توسعه این بمب‏ افکن در دهه ۱۹۷۰ با هدف جایگزینی با بمب‏ افکن افسانه‏ ای بی-۵۲ آغاز شد. در سال ۱۹۷۷ در حالیکه چهار نمونه پیش‏ تولیدی بی-۱ ساخته شده بود، برنامه توسعه آن لغو گردید. دولت ریگان در سال ۱۹۸۱ این برنامه را از سر گرفت.

۳جت جنگنده اف-۱۵ئی استرایک ایگل نیروی هوایی ارتش آمریکا در حال پرواز بر فراز پایگاه سِیمور جانسون کارولینا دیده می ‏شود. علاوه بر ارتش آمریکا از کشورهای کره جنوبی، عربستان سعودی، ژاپن و اسرائیل به ‏عنوان کاربران خارجی نمونه‏ های مختلف هواپیمای اف-۱۵ می ‏توان نام برد. سرعت بیشینه این جت جنگنده بوئینگ از ۳هزار کیلومتر بر ساعت تجاوز می‏ کند.

۴شش فروند جت جنگنده گروه نمایشی نیروی هوایی سوئیس دومین فروند جت مسافربری بمباردیه سی اس۱۰۰ تحویلی به خطوط هوایی بین‏ المللی سوئیس را بر فراز منطقه سنت موریتز این کشور اسکورت می‏ کنند. این تصویر در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ تهیه شده است.

۵لحظه‏ ای دلهره‏ آور به زیبایی در قاب این تصویر ماندگار شده است. جت مسافربری ایلیوشن-۸۶ در آخرین نقطه از باند پروازی فرودگاه پوکت تایلند در آستانه برخاست قرار دارد. بی شک خدمه پروازی این هواپیما از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بوده‏‏ اند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *