خانه / اخبار / ورود آخرین بخش از هواپیماهای سوپر توکانو به کابل

ورود آخرین بخش از هواپیماهای سوپر توکانو به کابل

با ورود چهار فروند دیگر از جنگنده های سبک ای۲۹ سوپر توکانو به کابل ارتش افغانستان اعلام کرد همه هواپیماهای موردنظر خود را دریافت کرده است. بر این اساس ناوگان عملیاتی جنگنده های ای۲۹ محصول امبرایر/سیرا نوادا ارتش افغانستان برای ماموریتهای رزمی پیشرو آماده بهره برداری خواهد بود.

News-8-1-96-1-2این هواپیماها قبل از ورود به افغانستان در پایگاه مودی نیروی هوایی آمریکا در جورجیا مستقر بودند. جنگنده های ای۲۹ افغانستان پس از تغییر مختصر در پیکربندی عازم میدان رزم می شوند. در مجموع ۱۲ فروند هواپیمای ای۲۹ به افغانستان تحویل داده شده است. هفت فروند دیگر از جنگنده های سوپر توکانو برای آموزش و تربیت خلبانان و پرسنل تعمیر و نگهداری افغان در آمریکا باقی می مانند. نیروی هوایی ارتش آمریکا از ابتدا تحویل ۲۰ فروند جنگنده تک موتوره ای۲۹ به افغانستان را برنامه ریزی کرده بود.

News-8-1-96-1-3سوپر توکانو قادر است ماموریتهای پشتیبانی هوایی نزدیک، اسکورت و شناسایی هوایی را انجام دهد. چهار فروند اول از این هواپیماها در ژانویه ۲۰۱۶ در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل به زمین نشستند. نیروی هوایی آمریکا اخیرا آموزش خلبانان لبنانی جنگنده های سوپر توکانو را در پایگاه مودی آغاز کرده و قصد دارد برنامه مشابهی را برای نیروی هوایی افغانستان اجرا کند. لبنان ۶ فروند هواپیمای ای۲۹ سفارش داده و قرار است ۱۲ خلبان و ۲۰ متخصص تعمیر و نگهداری لبنانی توسط نیروی هوایی آمریکا تعلیم داده شوند.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *