خانه / اخبار / ارزیابی عملکرد ایرباس ای ۳۵۰-۱۰۰۰ در باندهای مرتفع

ارزیابی عملکرد ایرباس ای ۳۵۰-۱۰۰۰ در باندهای مرتفع

شرکت ایرباس برنامه آزمایش و ارزیابی عملکرد جدیدترین عضو خانواده ای۳۵۰ در نشست و برخاست از باند فرودگاه ها با ارتفاع زیاد نسبت به سطح دریا را در آمریکای جنوبی آغاز کرده است. در مرحله اول این برنامه ۱۰ روزه جت مسافربری ایرباس ای۳۵۰-۱۰۰۰ با شماره سریال ام اس ان ۷۱ از فرودگاه های لاپاز و کوچاما بولیوی به پرواز درآمد.

News-8-1-96-5-3در این برنامه آزمایشی چندین نشست و برخاست از باند هر دو فرودگاه انجام شد و عملکرد هواپیما در باندهایی با ارتفاع ۲۳۰۰ تا ۴۰۰۰ متر از سطح دریا مورد ارزیابی قرار گرفت. در ادامه تور ای ۳۵۰-۱۰۰۰ در آمریکای جنوبی، این هواپیما چند آزمایش را در فرودگاه بارانکیولا کلمبیا که در سطح آبهای آزاد قرار دارد انجام داد. علاوه بر تنوع ارتفاع از سطح دریا، برنامه آزمایش پروازی ای ۳۵۰-۱۰۰۰ در آمریکای جنوبی بررسی عملکرد هواپیما در درجه حرارتهای مختلف را نیز در بر داشت.

News-8-1-96-5-1در این برنامه طیف دماهای محیطی از ۸ تا ۳۲ درجه سانتیگرد تجربه شد. پیش از این آزمایش عملکرد جت مسافربری ای ۳۵۰-۹۰۰ در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد در منطقه العین امارات متحده عربی انجام شده بود. در حالیکه ۳ فروند از نمونه های مختلف تولیدشده اولیه ای۳۵۰-۱۰۰۰ در برنامه اخذ صلاحیت پروازی درگیر هستند، غول هواپیماسازی اروپا قصد دارد عرضه اولین نمونه های عملیاتی این جت مسافربری را از سال جاری میلادی آغاز کند.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *