خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره بیست و پنج

گزارش تصویری شماره بیست و پنج

۱

بالگرد اچ ‏اچ-۶۰ پِیو هاوک نیروی هوایی ارتش آمریکا در یک نمایش هوایی در پایگاه نِلیس در حال پرواز دیده می‏ شود. این بالگرد در سال ۱۹۸۲ معرفی شد. قیمت تقریبی هر فروند از این پرنده بیش از ۴۰ میلیون دلار است.

نیروی هوایی ارتش آمریکا به نیروی دریایی این کشور پیشنهاد کرده تا نسل جدید هواپیماهای فرماندهی و کنترل برای جایگزین ناوگان عملیاتی هواپیماهای ئی-۶بی بطور مشترک توسط این دو نیرو توسعه یابد. انتظار می‏ رود هواپیماهای ئی-۶بی تا سال ۲۰۳۸ در خدمت عملیاتی نگه داشته شوند.

وزارت دفاع آمریکا با پرداخت یک میلیارد دلار دیگر به شرکت لاکهید مارتین از برنامه تولید جنگنده ‏های نسل پنجمی اف-۳۵ حمایت می‏ کند. مراحل ۹ و ۱۰ از برنامه تولید محدود اولیه اف-۳۵ شامل ساخت و عرضه ۱۴۰ فروند از این جنگنده می ‏شود و ارزش آن نزدیک به ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

۴

هواپیمای پشتیبانی هوایی نزدیک فیرچایلد ای-۱۰سی تاندر بولت۲ نیروی هوایی ارتش آمریکا در جریان یک تمرین نظامی در بلغارستان در زمستان ۲۰۱۶ دیده می‏ شود.

۵یک فروند موشک کروز مافوق صوت براهموس زیر یک جنگنده نیروی هوایی ارتش هند نصب شده است. از نوع نشستن دو خدمه هندی پیداست که این تصویر احتمالا در یک نمایشگاه هوایی تهیه شده است!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *