خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری بیست و شش- بالگردهای روسی

گزارش تصویری بیست و شش- بالگردهای روسی

شرکت روس ‏وِرتول سازنده بالگرد ام آی-۲۶ است. این بالگرد می تواند ۲۰ تن بار یا ۸۲ نفر سرباز/چترباز کاملا مسلح و مجهز را با خود حمل نماید. در تصویر نمونه ترابری سنگین ام آی-۲۶تی ارتش روسیه در یک رزمایش داخلی دیده می شود.

بالگرد روسی ام آی-۸ در بیش از ۸۰ کشور مختلف دنیا وارد خدمت عملیاتی شده است. سرعت بیشینه پرواز این بالگرد ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت می ‏باشد. بیش از ۱۷هزار فروند از این بالگرد تولید شده است.

کابین بالگرد روسی ام آی-۲۸ موسوم به نایت هانتر (شکارچی شب) بطور کامل از پوشش زرهی برخوردار بوده و به یک توپ پرقدرت با نواخت تیر بسیار بالا مسلح شده است.

بالگرد تهاجمی چندمنظوره ام آی-۳۵ام با اجرای برنامه مدرن سازی جامع بر روی بالگرد قدیمی‏ تر ام آی-۲۴وی توسعه یافته است. این بالگرد محصول شرکت روس‏ وِرتول است و علاوه بر قابلیت‏ های رزمی می‏ تواند ۸ نفر سرباز/چترباز کاملا مسلح و مجهز و یا ۱۵۰۰ بار را با خود حمل نماید.

بالگرد نظامی کاموف-۵۲ اَلیگِیتور برای انهدام تانک‏ ها، خودروهای زرهی و غیرزرهی، ستون ‏های مکانیزه و پیاده نظام و بالگردهای تاکتیکی دشمن طراحی شده است. این بالگرد از سال ۱۹۹۵ عملیاتی شده و قیمت هر فروند آن حدود ۱۶میلیون دلار است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *