خانه / اخبار / برنامه تایوان برای تولید جت جنگنده آموزشی

برنامه تایوان برای تولید جت جنگنده آموزشی

دولت تایوان از آغاز برنامه ای خبر می دهد که هدف از آن تولید جت جنگنده آموزشی پیشرفته نسل آینده بومی توسط صنایع دفاعی این کشور است. بنابر گزارش روزنامه تایوانی لیبرتی تایمز موسسه علوم و فناوری چانگ شان به نمایندگی از دولت تایوان قراردادی را با شرکت توسعه صنایع هوافضای این کشور برای تولید ۶۶ فروند جت آموزشی پیشرفته به امضاء رسانده است.

News-8-2-96-4-2این پروژه بخشی از سیاست تبیین شده توسط رئیس جمهور جدید تایوان برای تامین نیاز این کشور به جنگنده های روزآمد مبتنی بر توانمندی بومی به شمار می رود. در همین راستا جلسه معارفه ای با حضور مسئولان پروژه توسعه جت آموزشی بومی تایوان و نمایندگان صنایع دفاعی این کشور برای تشریح ویژگی های موتور، سامانه های اصلی و تجهیزات جانبی این هواپیمای نظامی برگزار شده است. نیروی هوایی تایوان دارای تعدادی جت جنگنده سالخورده اف-۵ است که به تدریج بازنشسته می شوند.

همچنین جت آموزشی پیشرفته ای تی-۳ تسو چانگ نیز بیش از ۳۰ سال در خدمت عملیاتی بوده است. تایوان قصد دارد همه هواپیماهای جت آموزشی نظامی خود را در یک برنامه ۱۰ ساله با نمونه های جدید جایگزین نماید. وزارت دفاع تایوان تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲،۸ میلیارد دلار برای توسعه جت آموزشی پیشرفته جدید این کشور اختصاص می دهد. انتظار می رود برنامه آزمایش پروازی این هواپیمای جدید از سال ۲۰۲۶ آغاز شود.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *