خانه / اخبار / اولین پرواز پهپاد فایر اسکات از عرشه یک کشتی رزمی ساحلی

اولین پرواز پهپاد فایر اسکات از عرشه یک کشتی رزمی ساحلی

بالگرد بدون سرنشین ام کیو-۸سی فایر اسکات برای اولین بار آزمایش نشست و برخاست از روی عرشه یک شناور رزمی ساحلی نیروی دریایی آمریکا را با موفقیت پشت سر گذاشت. این مجموعه از آزمایشهای میدانی فایر اسکات در سواحل کالیفرنیا و از روی عرشه یک شناور رده مونتگومری انجام می شود.

News-8-2-96-5-2پیش از این نیز آزمایش مشابهی بر روی ناوشکن موشک انداز جیسون دانمن صورت گرفته بود. بنابر اعلام شرکت نورثروپ گرومن بالگرد بدون سرنشین فایر اسکات با تکمیل این مرحله از ارزیابی های میدانی یک گام دیگر به مرحله آمادگی کامل عملیاتی نزدیک می شود. منابع دفاعی آمریکا ام کیو-۸سی فایر اسکات را به عنوان بالگرد خودکار نسل آینده نیروی دریایی این کشور معرفی می کنند. بدنه آن بر اساس بالگرد تجاری بل-۴۰۷ ساخته شده است.

News-8-2-96-5-3این پرنده بدون سرنشین برای انجام ماموریت های گردآوری اطلاعات، تجسس و شناسایی طراحی شده است. نیروی دریایی آمریکا انتظار دارد بهره برداری عملیاتی از این پهپاد خودکار در کنار اتصال آن به رادارهای دقیق آرایه ای دریایی انعطاف پذیری ماموریتی زیادی در اختیار فرماندهان شناورهای این نیرو برای انجام ماموریتهای خود قرار دهد.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *