خانه / اخبار / عدم تاثیر مشکلات پیش آمده برای موتورهای لیپ بر هواپیماهای ای۳۲۰نئو

عدم تاثیر مشکلات پیش آمده برای موتورهای لیپ بر هواپیماهای ای۳۲۰نئو

شرکت سی اف ام اینترنشنال تولیدکننده موتورهای هوایی روزآمد لیپ اعلام کرد که مشکل پیش آمده برای این موتور که منجر به زمینگیر شدن ناوگان هواپیماهای آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس شده دردسری برای هواپیماهای ایرباس ای۳۲۰نئو مجهز به موتور توربوفن لیپ ایجاد نخواهد کرد.

News-22-2-96-3-1موتورهای لیپ-۱ای که نیروی پیشران خانواده جت های مسافربری ای۳۲۰نئو را تامین می کنند از تجهیزات و قطعات متفاوتی در بخش دیسک توربین کم فشار خود در مقایسه با موتورهای لیپ-۱بی نصب شده بر روی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس استفاده می کند. تولیدکننده دیسک بخش کم فشار توربین موتور لیپ-۱ای با تامین کننده همین قطعه برای موتور لیپ-۱بی تفاوت دارد. شرکت بوئینگ ناوگان جت های مسافربری آزمایشی بی۷۳۷ مکس خود را با هدف بررسی مشکل پیش آمده ناشی از بازرسی فنی موتورهای لیپ-۱بی زمینگیر کرده است. شرکت سی اف ام توضیحات موردنیاز بوئینگ در این زمینه را ارائه کرده است.

علیرغم مشکل مذکور برای دیسک توربین کم فشار موتور لیپ، شرکت بوئینگ انتظار دارد اولین جت مسافربری ۷۳۷ مکس ۸ خود را تا اواخر ماه جاری میلادی به مشتری تحویل دهد. بوئینگ دو روز پس از انتشار خبر زمینگیر شدن ناوگان هواپیماهای آزمایشی خانواده بوئینگ ۷۳۷مکس به علت احتمال وجود نقص در موتور لیپ نصب شده بر روی آنها برنامه آزمایش پروازی نمونه بی۷۳۷ مکس ۸ را از روز شنبه ۲۳ اردیبهشت از سر گرفت.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *