خانه / اخبار / ترکیه ۲۴ فروند هواپیمای آموزشی مسلح خریداری می‏ کند

ترکیه ۲۴ فروند هواپیمای آموزشی مسلح خریداری می‏ کند

دولت ترکیه قراردادی را با یک شرکت داخلی این کشور برای طراحی، توسعه و تولید انبوه هواپیمای آموزشی مسلح بومی به امضاء رسانده است. در قالب این توافق و به عنوان سفارشی اولیه قرار است شرکت صنایع هوافضای ترکیه موسوم به تای ۱۲ فروند هواپیمای آموزشی مسلح هارکاش-سی را تولید و عرضه نماید و همچنین ساخت ۱۲ فروند دیگر در مرحله دوم موردنظر است.

News-31-2-96-1-1در ماه آوریل آزمایش‏های پروازی برای بررسی سازگاری مهمات تولید صنایع نظامی ترکیه با این هواپیما انجام شد. در بخشی از این برنامه موشک ضدتانک هدایت شونده لیزری دوربرد ال-یومتاس توسط هواپیمای هارکاش-سی بصورت آزمایشی شلیک شد. این موشک توسط شرکت دولتی راکتسان تولید می شود. این موشک ضدتانک در اصل برای نصب بر روی بالگردهای تهاجمی طراحی شده است. در سال ۲۰۱۶ وزارت دفاع ترکیه مجوز نصب موشک ال-یومتاس بر روی بالگرد بومی تی-۱۲۹ را صادر کرد. ترکیه بالگرد رزمی تی-۱۲۹ را تحت لیسانس شرکت آگوستا وستلند تولید می‏کند.

News-31-2-96-1-3هواپیمای آموزشی مسلح جدید ترکیه همچنین می تواند مهمات دیگری مانند راکت سیریت و بمب های هدایت شونده را با خود حمل نماید. هارکاش-سی می تواند ۱۵۰۰ کیلوگرم بار با خود حمل کند و ۷ نقطه خارجی روی بدنه آن برای نصب مهمات تعبیه شده است. توسعه نمونه های تهاجمی سبک و شناسایی مسلح این هواپیما نیز در دستور کار قرار دارد.

www.defensenews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *