خانه / اخبار / هوانوردی نظامی / نمایش جنگنده آموزشی چینی نیروی هوایی سودان

نمایش جنگنده آموزشی چینی نیروی هوایی سودان

چین از جت آموزشی اف تی سی-۲۰۰۰ نیروی هوایی سودان پرده برداری کرد. این هواپیما نمونه صادراتی جی ال-۹ است که در دسامبر ۲۰۱۳ اولین پرواز خود را انجام داد. شرکت صنایع هواپیماسازی گوئیژو در روز پانزدهم خرداد اولین فروند هواپیمای اف تی سی-۲۰۰۰ آماده شده برای تحویل به سودان را با رنگ آمیزی استتاری ویژه صحرا به نمایش گذاشت.

News-17-3-96-2-3چین مدعی است این جت آموزشی را بر اساس هواپیمای میگ-۲۱ طراحی کرده و بهسازی نموده است. در دماغه این هواپیما یک رادار داپلر پالسی تعبیه شده است. این هواپیما که نمونه بومی چینی آن با نام شان ئینگ (به معنای عقاب کوهستان) نیز شناخته می‏ شود، را می توان به راحتی به جنگنده سبک تهاجمی تغییر کاربری داد و به این منظور ۵ نقطه زیر سازه آن با ظرفیت حمل ۲تن مهمات در نظر گرفته شده است.

News-17-3-96-2-2شرکت سازنده چینی همچنین نمونه‏ای دیگر از این هواپیما موسوم به اف تی سی-۲۰۰۰جی را توسعه داده که می تواند ۳هزار کیلوگرم مهمات با خود حمل نماید. مداومت پروازی این پرنده ۳ ساعت و برد آن ۲۵۰۰ کیلومتر اعلام شده است. در نوامبر ۲۰۱۶ اعلام شد که سودان ۶ فروند از این پرنده را سفارش داده است. برخی کشورهای آفریقایی همچنین از هواپیماهای نظامی چینی چنگدو جی-۷ و هانگدو جی ال-۸ استفاده می کنند.

www.ainonline.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *