خانه / مقالات آموزشی و ترویجی / صنعت دفاعی و تسلیحات / مروری بر مهمات تولیدی شرکت هیرتن‏ برگر اتریش

مروری بر مهمات تولیدی شرکت هیرتن‏ برگر اتریش

سابقه تاسیس شرکت مهمات سازی هیرتن برگر اتریش سال ۱۸۶۰ میلادی برمی‏ گردد. این شرکت که در ابتدا تنها یک کارگاه ساده تولید محصولات فلزی بود هم‏ اکنون با بیش از ۱۵۰ سال سابقه به‏ عنوان قطب صنعت مهمات‏ سازی اتریش شناخته می‏ شود. فشنگ‏ها و مهمات این شرکت در جنگ‏های جهانی اول و دوم بکار رفته است. تاریخچه دوران جدید این شرکت از سال ۱۹۸۱ آغاز می‏ شود زمانی که مدیران هیرتن‏ برگر تصمیم گرفتند کسب و کار خود را در مقیاسی بین‏ المللی با تمرکز بر تولید مهمات کالیبر کوچک توسعه دهند. مجموع فروش سالیانه این شرکت اتریشی از ۵۴ میلیون یورو در سال ۲۰۰۴ به بیش از ۱۲۰ میلیون یورو در سال ۲۰۰۹ بالغ شد و با اندکی کاهش در سال‏های اخیر به حدود ۹۰ میلیون یورو در سال گذشته رسیده است. هم‏ اکنون بیش از ۸۴۸ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند.

۱۴۱۱۰-۱این شرکت اتریشی طیف گسترده‏ای از مهمات خمپاره‏ای با کالیبرهای متفاوت ۶۰ میلی‏متری، ۸۱ میلی‏متری و ۱۲۰ میلی‏متری را تولید می‏ کند. خمپاره ۶۰ میلی‏متری هیرتن‏ برگر با دقت بالا برای استفاده کماندوها و نیروهای ویژه تولید می‏ شود. این سلاح عملکردی مثال‎زدنی در محیط‏های عملیاتی دشوار و پیچیده مانند کوهستان، جنگل و بیابان و حتی محیط‏های شهری از خود نشان داده است. ترکیب خاص ماشه و دسته نگهدارنده غلاف پرتاب این خمپاره امکان شلیک آن در مسیر مستقیم را فراهم آورده است. خمپاره‏ های ۶۰ میلی‏متری خانواده ام-۶ این شرکت به‏ عنوان مهمات متعارف برای تامین پشتیبانی آتش غیرمستقیم از نیروهای پیاده و نیروهای چترباز تولید و عرضه می‏ شوند. این مهمات در دو گونه استاندارد و دوربرد توسعه یافته‏ اند. شرکت هیرتن برگر خمپاره‏ های ۸۱میلی‏متری خانواده ام-۸ را بنابر سفارش نیروی زمینی ارتش اتریش با قابلیت استفاده از محیط‏های عملیاتی مختلف توسعه داده است. مهمات خمپاره‏ای ۱۲۰ میلی‏متری خانواده ام-۱۲ این شرکت نیز با هدف تامین نیازهای عملیاتی ارتش اتریش تولید شده است و دقت بالا و سهولت استفاده از مهمترین ویژگی‏های آن می‏ باشد. نمونه‏ های مختلف خانواده مهمات خمپاره‏ای هیرتن برگر برحسب نیاز مشتری از قابلیت انفجاری شدید برخوردار هستند و امکان نصب جستجوگرهای فروسرخ برای بهبود عملکرد در رزم‏ های شبانه بر روی آنها مهیا می‏ باشد.

۱۴۱۱۰-۲هیرتن‏ برگر در حوزه تولید مهمات تانک نیز فعال است. گلوله‏ های ویژه تانک این شرکت ۱۰۵ میلی‏متری هستند و همه سامانه‏ های تسلیحاتی استاندارد ناتو نصب شده بر روی انواع تانک‏های لِئوپارد-۱، سِنتِریون، چیفتِن، سِنتارو، ای‏ ام‏ اکس-۳۰، ام-۶۰، ام-۴۸ای۵ و چَلِنجِر می‏توانند آنها را شلیک نمایند. شرکت اتریشی هیرتن برگر مهمات هویتزری خود را در دو نمونه ۱۰۵ میلی‏متری ۱۵۵میلی‏متری تولید می‏ کند. این شرکت تولیدکننده مهمات اصلی بهسازی شده برای هویتزر استاندارد ۱۰۷ است. در ساخت این مهمات با استفاده از فناوری‏های جدید متالورژی تدابیری اندیشیده شده که بر اساس آن تعداد ترکش‏های حاصل از انفجار خمپاره در مقایسه با نمونه‏ های استاندارد آن افزایش می‏ یابد.

منابع:

www.hirtenberger.at 

www.army-technology.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *