خانه / اخبار / پهپاد اسکلدار برای آژانس ایمنی دریایی اروپا

پهپاد اسکلدار برای آژانس ایمنی دریایی اروپا

آژانس ایمنی دریایی اروپا موسوم به اِمسا در نمایشگاه هوایی بین المللی پاریس ۲۰۱۷ دو سامانه عملیاتی پهپاد اسکلدار را سفارش داد. پیش از در سال ۲۰۱۵ این سازمان اروپایی برای اولین بار استفاده از پهپاد اسکلدار را تجربه کرده است.

بر اساس توافق اخیر دو فروند پهپاد مذکور به همراه تجهیزات زمینی و ایستگاه کنترل به پیمانکار بهره برداری معرفی شده توسط امسا تحویل داده می شوند. قرار است پهپادهای اسکلدار برای ماموریتهایی مانند کنترل مرزی، امداد و نجات، پایش آلودگی، کشف ماهیگری غیرقانونی و تجسس قاچاق انسان و کالا بر فراز آبهای تحت کنترل کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کار گرفته شوند. آزمایش پروازی اولین فروند از ماه ژوئیه آغاز می شود تا توانمندی آن در انجام ماموریت بر اساس نیازمندیهای امسا مورد ارزیابی قرار گیرد.

News-6-4-96-1-3شرکت مارتِک مارین بر اساس قراردادی ۷۵ میلیون دلاری مسئولیت بهره برداری عملیاتی از دو فروند پهپاد اسکلدار برای انجام وظایف مورد نظر امسا را بر عهده گرفته است. پیش از این شرکت مارتک از پهپادهای اسکلدار برای پایش آلایندگی شناورها در آبهای اروپایی استفاده کرده است. این پهپاد توسط شرکتی وابسته به ساب سوئد توسعه یافته است.

www.flightglobal.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *