خانه / اخبار / سوئیس خواهان خرید سامانه موشکی دوش پرتاب ضدزره نسل آینده ساب

سوئیس خواهان خرید سامانه موشکی دوش پرتاب ضدزره نسل آینده ساب

 شرکت سوئدی ساب اعلام کرد ارتش سوئیس رسما برای خرید سامانه موشکی دوش پرتاب سبک ضدتانک  نسل آینده ان ال ای دبلیو درخواستی ارائه کرده است. ارزش این معامله ۱۲۰ میلیون یورو ارزیابی می شود و انتظار می رود موشکهای سوئیس در فاصله زمانی بین سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ تحویل داده شود.

News-10-4-96-1-1همچنین توافقی دیگر بین شرکت ساب و اداره اکتساب دفاعی دولت سوئیس صورت گرفته که امکان خرید موشکهای بیشتر تا سال ۲۰۳۰ در آن پیش بینی شده است. ارتش سوئیس از سال ۲۰۰۸ موشکهای ضد زره دوش پرتاب قدیمی دراگون ام۴۷ را کنار گذاشته و هم اکنون در این زمینه با خلاء امکانات روبرو می باشد. وزارت دفاع سوئیس در سال ۲۰۱۶ با خرید سامانه موشکی دوش پرتاب ان ال ای دبلیو موافقت کرد و اداره اکتساب دفاعی را مسئول کرد تا سال ۲۰۱۹ دست کم سه نمونه مختلف موشک دوش پرتاب را برای جایگزینی در سازمان رزم نیروی زمینی ارتش این سوئیس انتخاب نماید.

News-10-4-96-1-2شرکت ساب توسعه این سامانه موشکی روزآمد را بر اساس توافق بین سوئد و انگلستان و با همکاری شرکت تالس از سال ۲۰۰۹ آغاز کرده است. پیش از سوئیس کشورهای سوئد، انگلستان، فنلاتد و لوگزامبورگ نام خود را به عنوان کاربر این سلاح پیشرفته ثبت کرده اند. رسانه ها از احتمال فروش موشک ان ال ای دبلیو به عربستان سعودی و اندونزی هم خبر می دهند.

www.defensenews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *