خانه / اخبار / شلیک آزمایشی موفق موشک سی ونوم توسط بالگرد فرانسوی

شلیک آزمایشی موفق موشک سی ونوم توسط بالگرد فرانسوی

ارتش فرانسه برای اولین بار یک قبضه موشک ضدکشتی جدید سی وِنوم را توسط بالگرد پانتر شلیک کرد. برنامه توسعه این موشک بطور مشترک توسط فرانسه و انگلیس تامین مالی و مدیریت می‏ شود. بنابر اعلام وزارت دفاع فرانسه این شلیک بخشی از آزمایش‏های توسعه ای موشک سی ونوم به شمار می رود و در مرکز آزمایش موشکی فرانسه در دریای مدیترانه انجام شده است.

news-18-4-96-3-2سی ونوم قرار است در انگلستان جایگزین موشکهای سی اسکوا و در فرانسه جایگزین موشک ضدکشتی ای اس۱۵تی تی شود. نیروی دریایی انگلستان این موشک را بر روی بالگردهای ای دبلیو ۱۵۹ وایلدکت نصب می کند و نیروی دریایی فرانسه بالگردهای نسل آینده اچ آی ال خود را به این سلاح جدید مسلح خواهد کرد. بالگرد اچ آی ال به عنوان پرنده ای سبک بر مبنای بالگرد غیرنظامی اچ۱۶۰ ایرباس توسعه می یابد. موشک سی ونوم بگونه ای طراحی شده که امکان نصب آن بر روی طیف وسیعی از بالگردها وجود دارد.

News-18-4-96-3-3آزمایشهای اولیه برای بررسی سازگاری این موشک با بالگرد نام آشنای لینکس انجام شده است. این موشک ۱۰۰ کیلوگرمی برای انهدام شناورهای مختلف شامل قایق‏های تندور تا ناوچه های نظامی طراحی شده است. از این سلاح همچنین می توان برای حمله به اهداف ساحلی نیز استفاده کرد. شرکت اروپایی ام بی دی ای پیمانکار اصلی توسعه این موشک است.

www.defensenews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *