خانه / اخبار / نیروی دریایی هند در مسیر اکتساب بالگرد سبک چندمنظوره

نیروی دریایی هند در مسیر اکتساب بالگرد سبک چندمنظوره

نیروی دریایی هند فرآیند جدید اکستاب ۱۱۰ فروند بالگرد سبک چندمنظوره را پس از خارج شدن از پروژه تولید مشترک بالگرد روسی کاموف-۲۲۶تی با نیروی هوایی و زمینی ارتش این کشور دنبال می کند. بنابر اعلام مسئولان وزارت دفاع هند و تائید فرماندهان ارشد نیروی دریایی این کشور عدم قابلیت بالگرد کاموف-۲۲۶تی در تا کردن پره‏ها و دشواری نگهداری آن روی عرشه شناورها و ناتوانایی این پرنده روسی در حمل اژدر از اصلی ترین دلایل انصراف نیروی دریایی هند از این پروژه به شمار می رود.

News-29-4-96-1-2در عین حال به نظر می‏ رسد توجه این نیرو به برنامه تولید بالگرد سبک چندمنظوره بومی موسوم به ال یو اچ جلب شده است. در این پروژه قرار است شرکت های هندی با رقبای خارجی برای بدست آوردن بازار ۵ میلیارد دلاری پشتیبانی، نگهداری و تامین قطعات یدکی بالگردهای ال یو اچ رقابت کنند. نیروی دریایی هند اعلام کرده قصد دارد ۳۰ فروند اول از بالگردهای موردنیاز خود از طریق همکاری با شرکتهای خارجی تامین می کند اما ۸۰ فروند بعدی باید توسط شرکتهای داخلی تولید شود.

News-29-4-96-1-3انتظار می رود اولین نمونه های عملیاتی ال یو اچ تا ۸ سال آینده وارد خدمت شوند. بالگرد ال یو اچ نیروی هوایی هند پرنده ای دو موتوره با وزن ۴،۵ تن است که می تواند در تمام ساعات شبانه روز بر روی ساحل یا عرشه شناورها به انجام عملیات بپردازد.

www.defensenews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *