خانه / اخبار / اولین پرواز نمونه جدید بالگرد ویژه رئیس جمهور آمریکا

اولین پرواز نمونه جدید بالگرد ویژه رئیس جمهور آمریکا

نمونه جدید بالگرد ویژه رئیس جمهور آمریکا موسوم به مارین وان در روز ۶ مردادماه اولین پرواز خود را انجام داد. آزمایش پروازی اولیه این بالگرد سیکورسکی وی اچ-۹۲ای به مدت ۲۵۰ ساعت آغاز شده است. این بالگرد در اولین پرواز خود از مقر اصلی شرکت سیکورسکی در استراتفورد کانکتیکات به پرواز درآمد و در دو سورتی پرواز علاوه بر کنترل هاور، پرواز با سرعت پائین و چندین مانور اولیه را انجام داد.

این بالگرد اولین نمونه تولید شده وی اچ-۹۲ای به شمار می رود که برنامه آزمایش پروازی آن بخشی از فرآیند کلی توسعه مهندسی این پرنده به شمار می رود. فروند دوم تولیدی نیز به یک برنامه آزمایش پروازی ۱۲ ماهه خواهد پیوست. اولین پرواز این بالگرد سه سال پس از آن انجام می شود که شرکت سیکورسکی قراردادی با ارزش ۱،۲۴ میلیارد دلار برای تولید ۲ فروند آزمایشی و ۴ فروند عملیاتی مارین وان جدید برای رئیس جمهور آمریکا دریافت کرد.

News-15-5-96-1-3سپاه تفنگداران دریایی ارتش آمریکا مسئولیت بهره برداری از این بالگرد خاص را بر عهده دارد. قرار است وی اچ-۹۲ ای جایگزین بالگرد سالخورده سیکورسکی وی اچ-۳ شود که بر اساس بالگرد اس-۶۱ مربوط به دوران جنگ ویتنام طراحی شده است.

www.flightglobal.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *