خانه / اخبار / زمین گیر شدن بالگردهای آپاچی اسرائیل پس از سانحه مرگبار

زمین گیر شدن بالگردهای آپاچی اسرائیل پس از سانحه مرگبار

نیروی هوایی اسرائیل یکبار دیگر اسکادران های عملیاتی بالگرد تهاجمی بوئینگ ای اچ-۶۴ آپاچی خود را بطور موقت زمین گیر کرد. این اقدام پس از آن انجام شد که در اثر سانحه روز هفتم آگوست برای یک فروند از این بالگرد خلبان اسرائیلی جان خود را از دست داد. در این سانحه بالگرد ای اچ-۶۴ای پِتِن در حال نزدیک شدن به پایگاه هوایی رامون بود که خلبان از بروز اشکال فنی خبر داد.

News-20-5-96-1-2چند ثانیه بعد بالگرد در مسیر سقوط قرار گرفت و در فاصله بین دو باند پروازی پایگاه با زمین برخورد کرد. سرنشین دیگر این بالگرد نظامی با جراحت‏های جدی و شدید به بیمارستان منتقل شد. دو ماه پیش از این سانحه نیز نیروی هوایی اسرائیل بالگردهای آپاچی خود را زمین گیر کرده بود. علت آن تصمیم مشاهده ترک با طول ۲۰ سانتی متر بر روی پره روتور دم پرنده در جریان یک بازدید فنی اعلام شد. پس از کشف این اشکال بررسی های بیشتر با استفاده از اشعه اکس انجام شد.

News-20-5-96-1-3پس از این مرحله نیروی هوایی اسرائیل تصمیم گرفت قطعه دارای ترک را پس از ۹۹۵ ساعت عملیاتی تعویض کند. این در حالی است که بر اساس دستورالعمل بوئینگ این کار باید پس از ۶۶۰۰ ساعت انجام گیرد. تیم بررسی سانحه کار خود را برای یافتن علل و عوامل اصلی سانحه مرگبار اخیر آغاز کرده است.

www.jpost.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *