خانه / اخبار / بحرین جنگنده‏ های اف-۱۶وی بهسازی شده دریافت می کند

بحرین جنگنده‏ های اف-۱۶وی بهسازی شده دریافت می کند

پس از اعلام فروش احتمالی ۱۹ فروند جت جنگنده اف-۱۶وی به بحرین توسط وزارت دفاع آمریکا به مجلس نمایندگان این کشور، لاکهیدمارتین به زنده نگه داشتن خط تولید این هواپیمای خوشنام امیدوارتر شده است. بحرین همچنین خواهان بهسازی ۲۰ فروند جنگنده اف-۱۶سی/دی عملیاتی خود و تبدیل آن به نمونه اف-۱۶وی شده است. رایزنی های اولیه بر سر این معامله بین دولت بحرین و مدیران ارشد لاکهیدمارتین از سال ۲۰۱۵ در جریان است.

News-2-7-96-2-3برآوردهای اولیه نشان می دهد ارزش قرارداد مربوط به تولید و عرضه ۱۹ فروند هواپیمای جدید به همراه تضمین خدمات پشتیبانی آنها بیش از ۲،۸ میلیارد دلار می شود و هزینه پروژه بهسازی ۲۰ فروند جنگنده اف-۱۶ عملیاتی بحرین از مرز یک میلیارد دلار می گذرد. بهسازی شامل تعویض موتورها نیز می شود و قرار است ۲۳ موتور جدید جی ئی اف۱۱۰-جی ئی-۱۲۹ نیز خریداری شود. یکی از اصلی ترین سامانه هایی که در نمونه اف-۱۶وی اضافه شده رادار آرایه فازی الکترونیکی فعال مقیاس پذیر چابک موسوم به سِیبِر است که در کنار رایانه ماموریتی ماژولار جدید، دیتا باس پرسرعت روزآمد، نمایشگرهای قابل برنامه ریزی جدید، سامانه ناوبری ترکیبی جی پی اس/آی ان اس و سامانه ارتباط داده لینک ۱۶ ویژگی های منحصربفردی به این عضو از خانواده اف-۱۶ داده است.

News-2-7-96-2-2تایوان اولین مشتری اف-۱۶وی بود که آنرا جایگزین ناوگان اف-۱۶ای/بی خود کرد. کره جنوبی نیز اف-۱۶وی را جایگزین هواپیمای سالخورده اف-۱۶سی و دی خود کرد. همچنین آمریکا فهرست بلندی از موشک های هوا به هوا و هوا به زمین خود را برای نصب بر روی جنگنده های اف-۱۶وی اعلام کرده است.

www.ainonline.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *