خانه / اخبار / اقبال بازار مکزیک به هواپیماهای مسافربری جدید روسی

اقبال بازار مکزیک به هواپیماهای مسافربری جدید روسی

بنابر اعلام وزیر بازرگانی روسیه این کشور آمادگی دارد جت مسافربری ام سی-۲۱ را به شرکتهای هواپیمایی مکزیک عرضه نماید. این مقام ارشد دولت روسیه ابراز امیدواری کرده از سال ۲۰۲۱ تحویل این هواپیماها به مکزیک آغاز شود. در عین حال اخباری از تحویل ۸ فروند هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت-۱۰۰ به شرکت مکزیکی اینترجت منتشر شده است. این شرکت هواپیمایی مکزیکی پیش از این نیز جت مسافربری سوپرجت-۱۰۰ را خریداری کرده و وارد خدمت عملیاتی نموده است.

News-6-8-96-2-2هواپیمای ام سی-۲۱ در روزهای پایانی مهرماه اولین پرواز خود را از ایرکوتسک به فرودگاه ژوکوفسکی در حومه مسکو انجام داد. این جت مسافربری دو موتوره با ظرفیت حمل ۱۵۰ تا ۲۱۱ نفر مسافر ویژه پرواز در مسیرهای کوتاه و میان برد است. شرکت یاکوالیف طراحی این هواپیما را انجام داده و شرکت ایرکوت ساخت آنرا عهده دار می باشد. سوپرجت-۱۰۰ نیز یک جت مسافربری دو موتوره به شمار می رود که توسط شرکت روسی سوخو توسعه یافته است. این هواپیما می تواند ۹۳ نفر مسافر را تا برد ۴۴۰۰ کیلومتر جابجا نماید.

News-6-8-96-2-1این هواپیما اولین پرواز خود را در ماه می ۲۰۰۸ انجام داد. شرکت اینترجت دومین ایرلاین بزرگ مکزیک به شمار می رود که پس از شرکت روسی آیروفلوت نام خود را به عنوان اولین بهره بردار خارجی هواپیمای سوخو سوپرجت-۱۰۰ به ثبت رسانده است. این شرکت ۲۲ فروند سوپرجت-۱۰۰ در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۳ آنها را وارد چرخه عملیاتی کرده است.

https://sputniknews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *